ING podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych

13.05.2011

AAA

Od 16 maja br. oprocentowanie wszystkich kont oszczędnościowych OKO dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców w ING Banku Śląskim będzie wyższe o 0,25 pkt. proc.

- W związku z ostatnią podwyżką podstawowych stóp procentowych o 0,25 pkt. proc. zdecydowaliśmy się podnieść oprocentowanie kont oszczędnościowych. Uważnie obserwujemy rynek, biorąc pod uwagę oczekiwania naszych klientów i ta decyzja jest kolejnym ruchem w kierunku podniesienia atrakcyjności i konkurencyjności naszej oferty depozytowej. W kwietniu wprowadzilismy do oferty nowy produkt Systematycznie Oszczędzające Konto dajace klientom dodatkowe odsetki za regularne wpłaty oprócz standardowego oprocentowania. Stabilne oprocentowanie oraz nowoczesna i zróżnicowana oferta depozytowa pozwalają nam zdobyć nowych klientów oraz umacniać relacje ze stałymi klientami naszego banku - powiedział Eric Drok, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Oprocentowanie dla poszczególnych kont oszczędnościowych w ING Banku w skali roku po zmianie wynosi:

▪ Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN - od 3,25 do 3,50%;

▪ Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN - od 3,25 do 3,50% (+ 0,50% możliwego podwyższonego oprocentowania);

▪ Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium – od 2,75 do 4,30%;

▪ Systematycznie Oszczędzające Konto – 2,25% (+ 1,50% możliwego podwyższonego oprocentowania).

Konta oszczędnościowe są wygodną i opłacalną formą lokowania nadwyżek finansowych. Ich atutami są: wysokie oprocentowanie, miesięczna kapitalizacja odsetek, bezpłatne otwarcie i obsługa rachunku. Wpłaty, jak i wypłaty można dokonywać w dowolnej wysokości i w dowolnym momencie bez utraty naliczonych odsetek. Otwarcie i obsługa kont oszczędnościowych możliwa jest zarówno w oddziałach banku, jak i za pośrednictwem internetu.

Oferta depozytowa w ING Banku Śląskim obejmuje produkty oszczędnościowe w złotych, euro, dolarach oraz funtach brytyjskich. Informacje na temat oprocentowania dla poszczególnych produktów oszczędnościowych są dostępne  na stronie internetowej www.ingbank.pl oraz w oddziałach banku.

 
 

Polecane multimedia

Technologia: netPR.pl