ING poprowadzi księgowość i obsługę kadrowo-płacową

|ING Księgowość

ING Bank Śląski jako pierwszy bank na rynku zaoferował usługi księgowe skierowane do segmentu średnich i dużych firm. ING Księgowość zapewni klientom obsługę księgową, a także kadrowo-płacową, analityczną oraz udostępni system wspomagający rozliczenia z dostawcami i odbiorcami wraz z obsługą płatności. Do dyspozycji klientów oddano nowoczesny portal internetowy ING KsięgowośćOnLine, w pełni zintegrowany z systemem bankowości internetowej banku ING BusinessOnLine.

- Jako pierwsi na rynku uruchomiliśmy usługi księgowe oraz kadrowo płacowe dla segmentu średnich i dużych firm w pełni zintegrowane z systemem bankowości internetowej. ING Księgowość to element naszej długoterminowej strategii. Chcemy klientom oferować usługi związane z prowadzeniem biznesu, czyli poza bankowymi także finansowo-księgowe.  Uruchomienie nowego obszaru działalności to dla nas kolejny element w tworzeniu najbardziej kompleksowej oferty usług dla firm na rynku – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

ING Księgowość obsługuje klientów w oparciu o skany dokumentów oraz dokumenty elektroniczne, które są przekazywane poprzez portal ING KsięgowośćOnLine. Docelowo spółka udostępni aplikację na telefon, umożliwiającą skanowanie i wysyłanie dokumentacji do systemu internetowego.

Do obsługi każdego klienta dedykowany jest księgowy posiadający certyfikat Ministra Finansów do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Księgowi oraz kadrowcy posiadają średnio 10-letnie doświadczenie zawodowe. Nad bezpieczeństwem rozliczeń podatkowych czuwa Doradca Podatkowy. Zespół specjalistów będzie dostępny przez internet, telefon oraz docelowo wideokonferencje.

Korzystanie z usług ING Księgowość nie oznacza konieczności związania się tylko z ING Bankiem Śląskim. Oferta jest skierowana głównie do segmentu średnich firm, ale w przyszłości nie wykluczone jest rozszerzenie oferty.

Szczegółowy zakres usług finansowo-księgowych:

Usługi księgowe:

 • Prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz sporządzanie sprawozdań finansowych,
 • Doradztwo księgowe - tworzenie polityki rachunkowości oraz wymaganych prawem regulacji wewnętrznych,
 • Prowadzenie rozliczeń podatkowych - ewidencja VAT, deklaracje podatkowe oraz obsługa wysyłek e-deklaracji,
 • Wsparcie w przypadku kontroli oraz w kontaktach z US, ZUS i audytorem.

Usługi kadrowo-płacowe:

 • Nawiązywanie, zmiany i rozwiązywanie umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych,
 • Planowanie i rozliczanie czasu pracy pracowników,
 • Wyliczanie wynagrodzeń oraz rozliczenia z ZUS, US, PFRON, FP, FGŚP,
 • Doradztwo kadrowo-płacowe - tworzenie regulacji wewnętrznych (regulamin pracy, wynagradzania, ZFSŚ), procesy zatrudnieniowe i optymalizacyjne.

Sprzedaż i płatności:

 • Dostęp do modułu fakturowego online oraz modułu rozliczania kasy online,
 • Obsługa bankowości transakcyjnej – przelewy „z poziomu faktury”,
 • Preliminarz płatności, wiekowanie należności, miękka windykacja,
 • Bieżący status płatności przychodzących oraz rozrachunków z odbiorcami.

Usługi analityczne:

 • Raporty i analizy zarządcze stałe oraz na życzenie,
 • Wskaźniki finansowe wg metodyki banku online.

Koszt:

ING Księgowość oferuje cztery pakiety za usługi księgowe wraz z kadrowo-płacowymi w cenie od 490 zł do 2990 zł. Cena zależy od dwóch czynników: liczby dokumentów i wielkości zatrudnienia. Pełen szczegółowy cennik usług jest zamieszczony na portalu www.ingksiegowosc.pl. W ramach promocji dla klientów przechodzących z innych biur rachunkowych oferujemy 3 miesiące obsługi za darmo, a w przypadku nowopowstałych firm pół roku bez konieczności ponoszenia minimalnej miesięcznej opłaty w ramach wybranego pakietu.

Usługa ING Księgowość stanowi ofertę spółki ING Usługi dla Biznesu, należącej do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego.

Materiały do pobrania