W ING najlepsze konto maklerskie

Redakcja Comperia.pl porównała 14 ofert rachunków maklerskich. Konto Maklerskie Elastycznie oferowane przez ING zajęło I miejsce w rankingu drugi rok z rzędu.

Comperia porównała wysokość opłat i prowizji za prowadzenie rachunku, przechowywanie papierów wartościowych, przelewy wychodzące do obcego banku. Punktowano również podstawowe funkcje związane z rachunkami maklerskimi, w tym: integrację z kontem bankowym, odroczony termin płatności, zlecenia Do Dyspozycji Maklera, możliwość wzięcia udziału w IPO, dostęp do notowań w czasie rzeczywistym (oraz do mobilnych), a także dostęp do analiz spółek, serwisów informacyjnych i materiałów szkoleniowych. W sumie zbadano 15 parametrów, za które można było uzyskać maksymalnie 15 punktów - po jednym za każdą funkcję.

Jak podaje redakcja Comperia.pl: „Najlepszy rachunek maklerski wg porównywarki finansowej Comperia.pl oferuje obecnie Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego, które zdobyło 13,80 pkt. (na 15 możliwych). Uzyskanie tak dobrego wyniku przez tę instytucję to efekt bardzo dużej funkcjonalności konta oraz atrakcyjnego poziomu prowizji pobieranej za realizację zleceń online na rynku akcji. Nie bez znaczenia jest także całkowity brak opłaty za otwarcie i prowadzenie tego rachunku.”

Kolejne miejsca na podium zajęły Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska oraz Raiffeisen Brokers, które zdobyły odpowiednio 12,87 pkt. i 11,87 pkt.

Oferta Konta Maklerskiego Elastycznego to:

  • brak opłat za prowadzenie konta,
  • konkurencyjne prowizje – 0,3 % (min. 3 zł),
  • intuicyjny system maklerski w Moim ING, dzięki któremu można inwestować wygodnie przez komputer, tablet lub smartfon,
  • aplikacja mobilna Makler Mobile,
  • szybkie i wygodne przelewy pomiędzy kontem bankowym i maklerskim bez opłat,
  • bezpłatna usługa doradztwa inwestycyjnego,
  • dodatkowe szkolenia, webinaria i materiały analityczne.

Pełna treść rankingu jest dostępna się na stronie Comperia.pl.