Konto maklerskie ING najlepsze na rynku

Konto Maklerskie Aktywne drugi rok z rzędu zajęło 1 miejsce w rankingu najlepszych rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznesu. O zwycięstwie zadecydowały przede wszystkim najniższa na rynku stawka prowizji, wyraźnie niższy koszt dostępu do notowań, a także intuicyjna aplikacja mobilna do składania zleceń.

W piątej edycji rankingu kont maklerskich uwzględniono większość oferowanych na rynku rachunków. Redakcja porównała rachunki dla aktywnego inwestora indywidualnego, czyli obracającego co miesiąc równowartością 150 tys. zł, wykonującego transakcje przez internet. W rankingu opłatom związanym z handlem i prowadzeniem rachunku przypisano 70-procesową wagę. Pozostałe 30 procent przyznano za szeroko rozumiany komfort obsługi.

Jak podaje redakcja: „Właśnie czynniki dotyczące komfortu obsługi spowodowały, że mimo braku zmian w tabelach opłat ING Bank Śląski w ciągu roku o prawie 6 pkt. proc. powiększył przewagę nad db Maklerem. Zwiększył zresztą

przewagę nad każdym innym brokerem, niezależnie od pewnych przetasowań między pozostałymi.”

Nasz sukces opiera się na atrakcyjnej, przejrzystej ofercie Konta Maklerskiego. Docenili ją inwestorzy – świadczy o tym wzrost liczby klientów o 16 proc. do 61 tys. w 2016 roku, a co za tym idzie rosnący udział w obrotach na rynku detalicznym - dla akcji z 8 proc. do 10 proc., a dla kontraktów z 6 proc. do 8 proc. Naszą przewagą konkurencyjną jest również platforma internetowa, która jest połączona z kontem bankowym – to duże ułatwienie dla klientów związane z łatwym dostępem do konta maklerskiego, jednym logowaniem, przelewami pieniędzy” – powiedział Marcin Słomianowski, Dyrektor Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego.

Konto Aktywne jest przeznaczone dla aktywnych inwestorów, którzy oczekują zaawansowanych narzędzi inwestycyjnych oraz dodatkowych usług wspierających inwestycje giełdowe. Oferta ta obejmuje:

  • konkurencyjne stawki prowizji od transakcji,
  • opłata za prowadzenie konta – 10 zł/miesiąc,
  • Intuicyjny system maklerski w Moim ING, dzięki któremu można inwestować wygodnie przez komputer, tablet lub smartfon,
  • Aplikacja mobilna Makler Mobile,
  • Zaawansowana aplikacja do analizy wykresów - Notowania 4 Max,
  • Bezpłatna usługa doradztwa inwestycyjnego,
  • Dodatkowe usługi maklerskie, w tym m.in.: derywaty, usługa odroczonej płatności (OTP Trader).