Konto Maklerskie ING na podium w rankingu Bankiera

Konto Maklerskie Elastyczne jest jedną  z najlepszych ofert dla poczatkujących inwestorów  - wynika z rankingu kont maklerskich przygotowanego przez redakcję Bankier.pl.

Redakcja porównała rachunki dla początkującego inwestora pod względem prowizji i opłat związanych z korzystaniem z rachunków maklerskich. Na drugim miejscu w rankingu znalazło się Biuro Maklerskie ING, które wyróżnia się na tle konkurencji brakiem innych opłat oprócz prowizji od zleceń.

Pod uwagę brano inwestora, który inwestuje tylko na polskim rynku akcyjnym, stosując strategię „kup i trzymaj”. W ciągu roku zawiera 18 transakcji, wartość każdej z nich wynosi 800 zł. Jest również zainteresowany przelewaniem  środków z rachunku maklerskiego na rachunek bankowy, w tym do banku innego niż ten, w którym ma rachunek maklerski. Założono, że w ciągu roku dokona dwóch takich transakcji. Inwestor pozostanie w jednym domu maklerskim dłużej niż jeden rok.

Przy konstrukcji profilu inwestora redakcja uwzględniła wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie Bankier.pl

Konto Elastyczne jest przeznaczone dla początkujących inwestorów lub osób inwestujących sporadycznie. Oferta ta obejmuje:

  • brak opłaty za prowadzenie konta,
  • konkurencyjne prowizje – 0,30 % (min. 3 zł),
  • moduł Makler - intuicyjna aplikacja zintegrowana z systemem bankowym Moje ING,
  • przelewy pomiędzy kontem bankowym i maklerskim bez opłat 24/7,
  • doradztwo inwestycyjne wspierające klienta przy budowaniu i modyfikowaniu portfela inwestycji (dodatkowa usługa) - 0 zł za miesiąc,
  • dodatkowe webinaria i materiały analityczne.