ING na podium Ogólnopolskiego Badania Inwestorów

Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego zajęło 3 miejsce w Rankingu Domów Maklerskich, przygotowanym przez redakcje Bankier.pl na podstawie Ogólnopolskiego Badania Inwestorów.  To skok o jedno miejsce w porównaniu z zeszłorocznymi wynikami rankingu.

Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego zostało docenione za bezawaryjność, szybkość oraz funkcjonalność platformy internetowej oraz szeroką ofertę edukacyjną (średnie oceny powyżej 4). Ranking został opracowany na podstawie głosów blisko 5000 inwestorów. Każdy z ankietowanych deklarował, w którym biurze maklerskim posiada swój główny rachunek brokerski. Następnie oceniał swoje biuro w jednej z 9 kategorii.

„Wyniki tegorocznej edycji napawają nas dumą głównie ze względu na charakter badania, które skupia się na jakościowych elementach oferty. Ogromny skok w zeszłym roku i tegoroczny awans do pierwszej trójki Biur Maklerskich utwierdza nas w słuszności zmiany strategii jaką dokonaliśmy 2 lata temu. Cieszymy się, że poprzez stawianie na transparentność, prostotę i łatwość obsługi jesteśmy doceniani przez naszych klientów” – powiedział Marcin Słomianowski, Dyrektor Departamentu Biuro Maklerskie w ING Banku Śląskim.

Michał Masłowski, wiceprezes zarządu SII podkreślił: „Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych przygotowuje Ranking Domów Maklerskich głównie z myślą o początkujących inwestorach. Mogą oni dzięki bieżącemu rankingowi, jak również dzięki lekturze historycznych wyników, zorientować się, które biuro ma dopracowaną jakościowo platformę transakcyjną, które ma najlepszą jakość obsługi klienta, jak również które biuro ma najlepszą jakość rekomendacji i analiz czy też ofertę edukacyjną. A to wszystko widziane oczami właścicieli rachunków maklerskich u konkretnych brokerów. (…) Dla nas ważne są te niemierzalne jakościowe wartości, które trudno ocenić na podstawie oferty przedstawionej na stronie internetowej danego biura maklerskiego.”

Pełne wyniki rankingu są dostępne na stronie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

 

Materiały edukacyjne Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego można sprawdzić na kanale YouTube Biura Maklerskiego czy portalu www.edukacjagieldowa.pl.