ALEO.com najbardziej innowacyjną platformą cyfrową

|Aleo

Platforma handlowo-aukcyjna dla film ALEO.com, zdobyła wyróżnienie w konkursie Innovation Award Media Trendy. Rozwiązanie ING Banku Śląskiego zostało uznane za najbardziej innowacyjną platformę cyfrową i jedno z najbardziej nowatorskich rozwiązań biznesowych 2013 roku.

Wyróżnienie w konkursie Media Trendy to potwierdzenie, że nasz innowacyjny produkt jest doceniany przez rynek. Uruchomiona w październiku 2013 roku platforma ALEO.com wciąż zyskuje nowych odbiorców, poprzez co współtworzy internetowy rynek handlu B2B. Obecnie korzysta z niej już blisko 27 tys. przedsiębiorstw, a w katalogu dostępnych jest już ponad 160 tys. produktów i usług. Naszym zdaniem jest to naturalny kierunek wykorzystania internetu do działań komercyjnych na rynku B2B, a także droga do rozszerzenia relacji z klientami poza tradycyjną bankowość – mówi Michał Bolesławski, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego. Dzięki mechanizmom zapytań ofertowych i aukcji zakupowych oraz możliwości porównywania ofert, firmy dokonujące zakupów na ALEO.com mogą znacznie obniżyć koszty dokonywanych transakcji, a firmy oferujące produkty i usługi mogą łatwiej i szybciej dotrzeć do nowych klientów. Nie wiąże się to z wdrażaniem kosztownych narzędzi IT, każde przedsiębiorstwo może bezpłatnie korzystać z platformy – dodał Michał Bolesławski.

W konkursie Innovation Awards nagrodzono działania, które przełamują dotychczasowe schematy kontaktu z konsumentem. Platforma ALEO.com zdobyła wyróżnienie w kategorii „Open & Start up – najbardziej innowacyjna platforma cyfrowa”. Jury plebiscytu Media Trendy doceniło również działania promocyjne ALEO.com, które odbiegają od schematu standardowej komunikacji dla firm. Kampania z udziałem bohatera reklam – Szefa wszystkich szefów – pozytywnie wpłynęła na wizerunek marki, która jest obecnie liderem w świadomości odbiorców wśród serwisów B2B. Kampanię przygotowały agencje 180heartbeats + Jung v. Matt, ADHD Warsaw oraz dom mediowy Lowe Media.

ALEO.com jest pierwszą na polskim rynku platformą handlowo-aukcyjną dla firm, stanowiącą połączenie e‑commerce, narzędzi wspierających procesy zakupowe oraz platformy społecznościowej. To autorski projekt ING, przygotowany i zarządzany w ramach spółki ING Usługi dla Biznesu, należącej do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego. Szczegółowe informacje dotyczące Aleo są dostępne pod adresem aleo.com.