Zmiana oprocentowania pożyczki pieniężnej w ING

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski podjął decyzję o podwyższeniu stawki oprocentowania pożyczki gotówkowej o stałej stopie w ofercie standardowej bez zabezpieczenia. Zmiana dotyczy oferty dla stałych klientów banku. Zmienione stawki obowiązują od 2 czerwca b.r. 

Zmiana ma na celu zmniejszenie różnic oprocentowania pomiędzy pożyczkami udzielanymi na okres do 36 i 60 miesięcy. Jest ona kolejnym elementem realizacji naszej strategii wydłużania okresów kredytowania, umożliwiająca oferowanie klientom większych kwot kredytów przy niezmienionej wysokości raty. Ponadto podwyżka oprocentowania jest podyktowana koniecznością dopasowania naszej oferty do poziomu cen na rynku” – mówi Tomasz Byczyński, dyrektor Departamentu Zarządzania Rynkiem Klienta Indywidualnego w ING Banku Śląskim. 

Stałe oprocentowanie Pożyczki gotówkowej udzielanej na okres do 36 miesięcy obowiązujące od 2 czerwca b.r. przedstawia poniższa tabela.

  Oprocentowanie przed zmianąOprocentowanie po zmianieZMIANA
Pożyczka –  oferta standardowa  z zabezpieczeniemStały klient  8,25% 8,25%  Bez zmian 
Pozostały klient
Pożyczka – oferta standardowa  bez zabezpieczeniaStały klient11,0%12,0%1,00%
Pozostały klient15,0%15,0%Bez zmian
Pożyczka – oferta „na oświadczenie”Stały klient15,0%15,0%Bez zmian
Pozostały klient19,0%19,0%Bez zmian

Nie nastąpiła zmiana w zakresie Pożyczki gotówkowej o zmiennej stopie oprocentowania ani oferty standardowej Pożyczki z zabezpieczeniem.