„Zielone Zakątki” w Gorzowie Wielkopolskim

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W ramach akcji „Dobry pomysł” wolontariusze ING zorganizują w Przedszkolu Miejskim nr 7 Bajkowy Świat w Gorzowie Wielkopolskim „Tydzień małego ekologa”. W dniach od 26 do 30 kwietnia w ogrodzie przedszkola powstanie ekologiczna ścieżka edukacyjna „Zielone Zakątki”. Przedszkolaki będą mogły uczestniczyć zarówno w tworzeniu ścieżki jak i w wielu innych atrakcjach przygotowanych przez wolontariuszy.

 Dobre Pomysły to projekty dotowane przez Fundację ING Dzieciom, które zwyciężyły w konkursie wolontariackim dla pracowników banku. Tym razem wolontariusze zajmą się tematem edukacji ekologicznej dzieci. Działania są tak pomyślane, aby zaktywizować również przedszkolaki. Pomagające wolontariuszom dzieci z pewnością zdobędą nowe doświadczenia i zobaczą, ze ekologia to coś z czym mamy do czynienia na co dzień – powiedziała  Joanna Warmuz, koordynator ds. CSR w ING Banku Śląskim.

Wolontariusze, wspólnie z dziećmi i pracownikami przedszkola, zasadzą drzewa i krzewy w ogrodzie przedszkolnym. Oprócz nowych roślin, w ogrodzie pojawią się m.in. tablice edukacyjne, poidełka dla ptaków oraz przyrządy meteorologiczne, które w całości złożą się na ekologiczną ścieżkę edukacyjną.

Projekt „Tydzień małego ekologa” rozpocznie się w poniedziałek 26 kwietnia. Poza stworzeniem ścieżki dla dzieci przewidziano również inne atrakcje. Codziennie wolontariusze ING będą realizowali kolejne zadania:

  • poniedziałek – spotkanie z ekologiem,
  • wtorek – wycieczka do ogrodu botanicznego,
  • środa – prace związane z montażem m.in. kącików przyrodniczych oraz malowanie i montaż tablic edukacyjnych,
  • czwartek – sadzenie krzewów i drzew na terenie przedszkola,
  • piątek – piknik dla dzieci i ich rodziców, podczas którego będą przeprowadzone konkursy o tematyce ekologicznej.

Na zakończenie akcji każdy przedszkolak dostanie dekalog małego ekologa, przygotowany w ramach akcji wspólnie z dziećmi.