Klienci ING skorzystali z hossy na produkty rolne

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Klienci ING Banku Śląskiego, którzy skorzystali z produktu Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Agro Zysk” uzyskali stopę zwrotu 24,3% netto za dwuletni okres inwestycji. Bank zaoferował ten produkt we współpracy z ING Towarzystwem Ubezpieczeń na Życie w maju 2009 r.  

- Dwa lata temu zaoferowaliśmy naszym klientom produkt strukturyzowany w konwencji grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie - Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Agro-Zysk”. Jego dochodowość była uzależniona od wzrostu wartości indeksu SPGCAGP, który jest indeksem produktów rolnych. 9 czerwca br., tj. w dniu zakończenia inwestycji, na rachunki klientów przekazane zostały zainwestowane przez nich środki powiększone o 24,3%, co można porównać do zysku z tradycyjnej lokaty oprocentowanej na 15,0088% w stosunku rocznym. Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że była to inwestycja w 100% gwarantująca zainwestowany kapitał, jej wynik wydaje się tym bardziej spektakularny - powiedział Dariusz Maliszewski, Manager Wydziału Produktów w ING Banku Śląskim.

Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy „Agro-Zysk” był to program inwestycyjno-ubezpieczeniowy z jednorazową wpłatą skierowany dla klientów indywidualnych, w tym również Personal Banking. Jego dochodowość opierała się na wzroście indeksu SPGCAGP, który jest zdywersyfikowanym indeksem produktów rolnych obliczanym na podstawie notowań 8 kontraktów terminowych.

Wartość indeksu w dniu rozpoczęcia ubezpieczenia, tj. w dniu 2 czerwca 2009 roku wynosiła 64,31169. Konstrukcja produktu zakładała, że wysokość świadczenia ubezpieczeniowego, które zostanie wypłacone po zakończeniu Okresu ubezpieczenia, będzie uzależniona od tego, jak bardzo indeks SPGCAGP wzrośnie na zakończenie Planu, względem wartości indeksu ustalonej w dniu rozpoczęcia Okresu ubezpieczenia. W okresie pierwszego roku inwestycji indeks znajdował się w umiarkowanym trendzie spadkowym. Jednak drugi rok inwestycji,  to początkowo okres silnego wzrostu indeksu – aż do osiągnięcia maksimum w dniu 4 marca br. - a następnie korekta i uspokojenie sytuacji na rynkach towarowych, w efekcie której indeks SPGCAGP w dniu 6 czerwca osiągnął końcową wartość 79,94858.

W wyniku wyżej opisanych zjawisk ekonomicznych Inwestycyjny Plan Ubezpieczeniowy wypracował zysk w wysokości 24,3%.