Innovation ING Lab już otwarty

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski uruchomił Innovation ING Lab - przestrzeń, która sprzyja kreatywnemu myśleniu i tworzeniu rewolucyjnych innowacji.

- Jednym z wyraźnych trendów w bankowości jest współtworzenie nowych produktów i usług z klientami. To wymaga zmiany myślenia, działania i sposobu pracy. Innovation ING Lab to przestrzeń, która została specjalnie zaprojektowana, aby się wzajemnie inspirować, rozmawiać i przede wszystkim tworzyć przełomowe rozwiązania - powiedziała Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief Innovation Officer w ING Banku Śląskim.

W Innovation ING Lab pracuje teraz pięć interdyscyplinarnych zespołów. Cztery z nich pracują w ramach drugiej edycji Akceleratora ING. To specjalny program, który powstał by przyśpieszyć wdrażanie innowacyjnych produktów i usług, odpowiadających na realne potrzeby klientów. W praktyce to małe i niezależne zespoły pracowników ING Banku Śląskiego z różnych jednostek, wspierane przez coachów i zewnętrznych ekspertów np. service designerów.

Ważnym elementem wspierającym ING we wprowadzaniu na rynek nowych produktów jest  autorska metodologia PACE. Bazuje ona na bezpośredniej pracy z klientami. Dzięki niej ING oferuje usługi, które odpowiadają na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Metodologia pozwala weryfikować założenia na każdym etapie prac - od wizji do prototypów - i wprowadzać na rynek tylko właściwe rozwiązania.

Materiały do pobrania