Drugi Start-Up Demo Day w ING

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski zorganizował kolejne spotkanie Start-Up Demo Day, podczas którego starty-up'y zaprezentowały swoje rozwiązania przed przedstawicielami banku.

- W ING uważamy, że nie musimy sami tworzyć wszystkich rozwiązań. Dzięki współpracy ze startupami mamy możliwość szybkiego skorzystania z już istniejących rozwiązań technologicznych, które dają dodatkową wartość klientowi. Jesteśmy otwarci na rozmowy - powiedziała Małgorzata Jarczyk-Zuber, Chief Innovation Officer w ING Banku Śląskim.

- Przykładów, że taka współpraca działa jest sporo: z firmą Migam oferującą tłumaczenie migowe klientom z dysfunkcja słuchu, z firmą InviPay, która oferuje mikro faktoring. Ostatnio zaangażowaliśmy się kapitałowo w spółkę Twisto oferującą odroczoną płatność przy zakupach w internecie, usługi portfela online oraz usługi płatności internetowych – dodała Małgorzata Jarczyk-Zuber.

Na początku spotkania Fundacja Startup Poland omówiła sytuację start-upów na polskim rynku, na podstawie raportu „Polskie startupy 2017”. Następnie firmy zaprezentowały swoje rozwiązania z obszarów płatności, PSD II, sztucznej inteligencji oraz usług nie związanych z codzienną bankowością. Wśród nich były: Oscar Senior, Cognitum, PayArto, FinSafe, Querona, 2040.io, MidYou oraz BPplanner.

Każdy zespół miał pięć minut na prezentację swojego rozwiązania oraz dodatkowy czas na pytania i odpowiedzi. Wydarzenie zakończyło się indywidualnymi spotkaniami oraz sesją networkingową.