Trzy Effie dla ING

Nagrody i wyróżnienia,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W tegorocznej edycji Effie Awards, wszystkie nominowane kampanie ING Banku Śląskiego zdobyły uznanie jury. Bank otrzymał trzy brązowe statuetki, jedną w kategorii Business-to-Business oraz dwie w kategorii Finanse.

Brąz w kategorii Business-to-Business otrzymała kampania dla małych i dużych firm: „Z początkami bywa różnie, ale bez początków nie ma nic” prowadzona w 2017 roku. W kampanii bank zachęcał Polaków do zakładania własnych firm, oferując Firmowy Pakiet na Start - Konto z autem w leasingu lub terminalem płatniczym w ofercie specjalnej, które mogą ten początek ułatwić.

W kategorii Finanse ING otrzymał dwie brązowe statuetki. W kampanii „To jest życie. To ułatwiamy” bank promował kartę wielowalutową dostępną w systemie bankowości internetowej Moje ING. Pomysł kreatywny nawiązywał do dylematu, który często pojawia się podczas przygotowań do podróży: płacić za granicą kartą czy gotówką.

Kolejna statuetkę w tej kategorii bank otrzymał za kampanię internetową konta z przelewami na numer telefonu dla młodych, które mogą zrobić nawet w weekend. Kampania #WeekendING była dostępna tylko w internecie, czyli tam, gdzie są młodzi ludzie – nieustannie w ruchu, na smartfonie, w social mediach, działający według zasady „tu i teraz”.

Spoty nagrodzonych kampanii są dostępne na kanale YouTube:

 

Działania w ramach nagrodzonych kampanii przygotowały dla ING Banku Śląskiego agencje: Brain, GONG oraz dom mediowy MullenLowe MediaHub.

Effie  Awards to jeden z najważniejszych na świecie konkursów branży marketingowej nagradzający najbardziej efektywne kampanie reklamowe. W Polsce organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Do 19. edycji konkursu zgłoszono 193 kampanii w 24 kategoriach. Prace oceniło jury, którego członkami są przedstawiciele reklamodawców, agencji reklamowych, domów mediowych, niezależni specjaliści, pracownicy mediów oraz reprezentanci firm badawczych i nauki.