ING Bank Śląski został nagrodzony podczas Wielkiej Gali Integracji, największego wydarzenia podsumowującego działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami. W konkursie „Aplikacje bez barier” wyróżniono aplikację Moje ING mobile.
Aplikację Moje ING mobile doceniono za jej dostępność, również dla osób niedowidzących. Jury uznało aplikację za bardzo użyteczną i dostępną zarówno dla osób sprawnych, jak i użytkowników z różnymi rodzajami niepełnosprawności, co stanowi doskonały przykład projektowania uniwersalnego. Aplikacja została również bardzo pozytywnie oceniona przez użytkowników, szczególnie niewidomych. Docenili dobrze opisane przyciski, tabele, linki – a dodatkowe treści dedykowane dla osób z problemami wzrokowymi wysoko oceniono nie tylko za ich dostępność, ale także za ich dopracowane w warstwie UX: brzmienie, odmiana itp.
- Osoby z niepełnosprawnościami to duża część naszych klientów o wyjątkowych potrzebach, na które nie pozostajemy obojętni. Zależy nam na wyrównywaniu szans w korzystaniu z naszej oferty bankowości internetowej i mobilnej dlatego na bieżąco usuwamy bariery i usprawniamy nasze rozwiązania. Przyznane wyróżnienie to dla nas to zobowiązanie do dalszych prac w zapewnieniu odpowiedniego dostępu do codziennej bankowości wszystkim naszym klientom – powiedziała Magdalena Szlachetka, ambasador kierunku Bank równych szans w strategii Zrównoważonego Rozwoju w ING Banku Śląskim, która odebrała nagrodę w imieniu banku.
Aplikacja mobilna Moje ING bazuje na responsywnej wersji systemu Moje ING, co oznacza, że wszystkie usprawnienia wdrażane w serwisie transakcyjnym Moje ING odnoszą się jednocześnie do aplikacji mobilnej. Obsługa serwisu transakcyjnego Moje ING, tj. strony głównej, menu, historii transakcji i wykonania transakcji jest dostępna dla osób niewidomych poprzez czytniki ekranu (VoiceOver na iOS i TalkBack na Androidzie).
Integracja od niemal 25 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Wielka Gala Integracji to największe w Polsce spotkanie osób z niepełnosprawnościami oraz działających na ich rzecz społeczników, samorządowców, polityków i przedstawicieli świata biznesu i organizacji pozarządowych. Od 23 lat organizowane jest z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.