ALEO.com ułatwia dostęp do sprawozdań finansowych firm

Technologie i innowacje, Produkty i usługi,
|Aleo

Platforma ALEO.com udostępniła wyszukiwarkę e-sprawozdań finansowych firm. To kolejne rozwiązanie, które ułatwia weryfikację partnerów biznesowych.

Platforma ALEO.com wspiera swoich użytkowników dostarczając im informacje o firmach. Teraz jako pierwsza firma na rynku pozwala również w łatwy i przyjazny sposób wyszukiwać i pobierać elektroniczne sprawozdania firm bez opłat i rejestracji. Dzięki zaawansowanej wyszukiwarce każdy użytkownik ma łatwy i szybki dostęp do ponad 1 mln dokumentów o 170 tys. firm. Aby znaleźć dokumenty finansowe danej firmy wystarczy wpisać jej nazwę lub NIP.

Od ubiegłego roku każdy podmiot zarejestrowany w KRS ma obowiązek wysyłania sprawozdań finansowych w formie elektronicznej. Są one publicznie dostępne na stronach KRS, lecz problem może stanowić ich szybkie wyszukiwanie. Dlatego ALEO.com zaprojektowało zaawansowane rozwiązanie pozwalające łatwo uzyskać dostęp do wyników finansowych firm.

Poza dokumentami finansowymi na ALEO.com można znaleźć także wiele innych wartościowych informacji o firmie - dane rejestrowe (źródło CEIDG i KRS), opinie i oceny wystawiane przez klientów, powiązania kapitałowe i osobowe firm, a także  informacje o ofercie i firmie dodane przez użytkownika.

Już niebawem w serwisie pojawią się sprawozdania w formacie JPK, czyli Jednolitego Pliku Kontrolnego, którego forma jest w pełni zdigitalizowana. To rozwiązanie pozwoli w łatwy sposób wyciągnąć interesujące dane np. z bilansu czy rachunku zysków i strat, obliczyć wskaźniki finansowe czy porównać je ze sobą.