Agile w biznesie obecny od ponad 18 lat

Technologie i innowacje,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Agile, czyli zwinne metody pracy, jest obecny na rynku już ponad osiemnaście lat. W najnowszym artykule na Tech Blogu ekspert ING Banku Śląskiego przedstawia jak Agile od lat pomaga w bizesie.

Agile to zwinny sposób pracy współczesnych firm technologicznych. Organizacje te są świadome, że innowacje oraz umiejętność bardzo szybkiego tworzenia rozwiązań dopasowanych do potrzeb klientów są kluczowe na rynku wysokiej konkurencyjności.

Początkowo zasady Agile były stosowane w zespołach IT z myślą o wdrażaniu oprogramowania. Mnogość metod i narzędzi, które w naturalny sposób wspierają zwinny rozwój oprogramowania, są tylko ułatwieniem. W najnowszym artykule na Tech Blogu, ekspert ING Banku Śląskiego opisuje co się stanie w przypadku, gdy zastosuje się te zasady w obszarach przedsiębiorstwa, które nie mają na celu dostarczanie oprogramowania.

Zespoły biznesowe różnią się od zespołów IT specyfiką i charakterem pracy. Mają jednak wspólny mianownik - chcą wykonywać swoją pracę dobrze, być potrzebni i doceniani w organizacji. Wykorzystując zwinną "filozofię", są o krok bliżej realizacji tego celu. Zastosowanie metod zwinnych często pozwala na uzyskanie lepszych rozwiązań, bardziej dopasowanych do rynku, budując przewagę konkurencyjną we wciąż zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Cały artykuł dostępny jest tutaj: https://techblog.ing.pl/blog/agile-w-biznesie

TechBlog ING Banku Śląskiego to miejsce, w którym eksperci banku dzielą się wiedzą z zakresu technologii. Blog jest interaktywny – jest miejsce na komentarze, dyskusje, a także na wskazanie tematów, które czytelników najbardziej interesują. Dla każdego znajdzie się ciekawy temat, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zapraszamy do lektury: https://techblog.ing.pl/blog