VOOOM oraz ING Bank Śląski inicjują strategiczną współpracę w zakresie elektromobilności

Technologie i innowacje, Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Rozwój i promocja innowacyjnych rozwiązań dotyczących komunikacji w miastach, w tym elektromobilności i współdzielenia pojazdów, to zakres zainicjowanej współpracy pomiędzy startupem Vooom a ING Bankiem Śląskim. List intencyjny dotyczący wspólnych działań podpisano 20 listopada 2019 roku.

Celem wspólnej inicjatywy jest realizacja projektów w obszarze środków mobilności miejskiej: komunikacji publicznej, taksówek, elektromobilności - car-sharingu samochodów elektrycznych, hulajnóg elektrycznych oraz rowerów. Vooom oraz ING Bank Śląski zdecydowały o współpracy w dostarczeniu aplikacji integrującej środowisko współdzielonej mobilności z transportem publicznym.

- Ochrona środowiska to istotna część zrównoważonego rozwoju, która stanowi ważny element długoterminowej strategii naszego banku. Jednym z obszarów naszego zainteresowania jest elektromobilność, którą proaktywnie wspieramy i promujemy. Wierzymy, że współpraca z Vooom oparta o ideę współdzielenia pojazdów, również transportu publicznego, przyczyni się do upowszechnienia rozwoju elektromobilności w Polsce i zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu – powiedziała Joanna Erdman, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

- Współpraca z ING to kolejny ważny krok w rozwoju Vooom. Wspólnie będziemy udoskonalać naszą aplikację, która z powodzeniem funkcjonuje w największych polskich miastach. Pracujemy nad skalowaniem platformy także na inne rynki. W zaledwie 6 miesięcy po debiucie Vooom został dostrzeżony jako ciekawe rozwiązanie w dziedzinie współdzielonej mobilności miejskiej. Naszą wizją i doświadczeniami dzielimy się z największymi graczami na tym rynku, w tym tak znanymi w tej kategorii firmami jak Whim, podczas międzynarodowej konferencji E-Mobility Forum. To duże wyróżnienie i zupełnie nowy rozdział rozwoju Vooom, polskiego MaaS na światowym poziomie – dodał CEO w Vooom, Włodzimierz Łoziński.

W ramach współpracy z ING Bankiem Śląskim, startup Vooom dostarczy aplikację zbierającą na jednej mapie środki komunikacji miejskiej, taksówki i floty współdzielonej – samochody, hulajnogi, rowery, ułatwiając użytkownikowi korzystanie z tych wszystkich środków transportu w danym mieście. W pierwszej kolejności z aplikacji będą mogli korzystać mieszkańcy Warszawy. Na dalszym etapie rozwoju, planowane jest udostępnienie platformy w innych miastach.

ING Bank Śląski współpracuje z partnerami biznesowymi w obszarze elektromobilności, aktywnie uczestniczy w testowaniu rozwiązań dla carsharingu samochodów elektrycznych i platform wspierających rozwój smart mobilności.

Partnerstwo Vooom i ING to nowy rozdział w dziedzinie rozwoju polskiego MaaS.

O ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski jest jednym z największych banków w Polsce. Świadczy zintegrowane usługi finansowe z zakresu bankowości detalicznej, korporacyjnej i rynków finansowych. Ponad 300 oddziałów w całym kraju obsługuje blisko 5 milionów klientów indywidualnych oraz ponad 60 tysięcy klientów korporacyjnych. ING Bank Śląski jest liderem działań na rzecz niskoemisyjnego transportu i ochrony środowiska wśród instytucji finansowych.

O Vooom

Vooom to aplikacja mobilna, która według firmy Deloitte ma zmienić reguły gry na rynku Mobility-as-a-Service (MaaS)[1]. Vooom ułatwia szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Wszystkie samochody, skutery, hulajnogi, rowery, transport publiczny – na jednej mapie. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemami Android oraz iOS.

[1] Informacja pochodzi z raportu “Shared mobility in Poland” opracowanego przez firmę Deloitte.

Materiały do pobrania