Dostęp do rachunków z 6 banków w Moim ING

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING klienci mogą dodać konto oraz kartę już z sześciu banków. Oferta banku została rozszerzona o rachunki i karty z Alior Banku.

Do tej pory klienci mieli dostęp do rachunków prowadzonych przez BNP Paribas, mBank, Bank Millennium, Pekao i PKO BP. Lista banków jest stale rozwijana o kolejne podmioty.

ING Bank Śląski był pierwszym bankiem na polskim rynku, który umożliwił klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – w Moim ING.

Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez Dyrektywę o usługach płatniczych 2 (PSD2).

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

Więcej informacji o usłudze dostępnych jest tutaj.