Odroczone płatności za cykliczne rachunki w ING

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING wprowadził nową, innowacyjną metodę płatności w serwisie Moje Usługi. Użytkownicy Moich Usług, którzy posiadają konto w dowolnym banku w Polsce, mogą skorzystać z możliwości odroczenia płatności za rachunki. Faktura za gaz, czy prąd zostanie opłacona przez Twisto w terminie wskazanym przez dostawcę usługi, natomiast klient serwisu Moje Usługi zwróci środki w ciągu 21 dni.

Nowa funkcjonalność wspiera zarządzanie domowym budżetem i może być szczególnie pomocna w tych miesiącach, w których skumuluje się kilka rachunków na wysokie kwoty.

Serwis Moje Usługi automatycznie agreguje rachunki w jednym miejscu, co pozwala na łatwe monitorowanie i zarządzanie cyklicznymi opłatami. Integracja z bramką płatniczą imoje pozwala klientom opłacać swoje zobowiązania kartą, BLIK-iem, szybkim przelewem on-line i od teraz również odraczać płatności za cykliczne rachunki.

Z serwisu Moje Usługi mogą korzystać klienci wszystkich banków w Polsce. Użytkownicy mogą tu zarządzać swoimi rachunkami za prąd, gaz czy czynsz, ale nie tylko – za pomocą Moich Usług można regulować płatności za szkołę, przedszkole czy ubezpieczenia. Serwis mailem lub smsem przypomina o terminach płatności i pozwala na opłacenie kilku należności za pomocą jednego kliknięcia. Dane do serwisu mogą być automatycznie zaciągane z elektronicznych biur obsługi klienta (eBOK-ów) i e-maili. Istnieje też możliwość zdefiniowania powtarzalnych płatności o cyklach innych niż miesiąc, co jest szczególnie pomocne np. przy opłacaniu podatków od nieruchomości.

Od wdrożenia usługi, czyli od października 2019 r., w serwisie Moje Usługi zarejestrowało się 9 000 użytkowników, którzy opłacili ponad 10 000 koszyków płatności, zawierających łącznie 15 000 rachunków. Serwis jest w stanie automatycznie pobrać dane od ponad 300 dostawców takich usług jak prąd, gaz, spółdzielnie mieszkaniowe, internet. Ponad 2 500 użytkowników przekazało Moim Usługom swoje dane dostępowe do e-boków, aby móc automatycznie agregować faktury, rachunki od różnych dostawców w jednym miejscu.

Zespół Moje Usługi współpracuje ze startupem BillTech, który jest dostawcą technologii. Operatorem serwisu jest spółka z grupy ING Banku Śląskiego, ING Usługi dla Biznesu, oferująca dotychczas ING Księgowość i ALEO.com.

Dodatkowe informacje dostępne są tutaj.