Płatności bez PIN do 100 zł w ING

Technologie i innowacje, Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski zwiększył limit dla zbliżeniowych płatności kartą bez konieczności podawania PIN do 100 zł.

Zmiana będzie automatyczna dla następujących kart z funkcją zbliżeniową:

- Mastercard,

- Visa z datą ważności do czerwca 2023 roku lub późniejszą,

- Zbliżak Visa (naklejka zbliżeniowa).

Dla kart Visa z datą ważności do maja 2023 roku lub wcześniejszą, będzie wymagana jednorazowa zmiana ustawień na karcie. O szczegółach bank poinformuje posiadaczy tych kart w osobnej komunikacji.

ING Bank Śląski przygotował do zmiany wysokości limitu dla płatności zbliżeniowych również swoje terminale. Do czasu dostosowania się innych uczestników rynku, niektóre terminale w sklepach i punktach usługowych mogą nadal prosić o potwierdzenie kodem PIN płatności zbliżeniowej powyżej 50 zł.

Oprócz płatności zbliżeniowych kartą plastikową, klienci ING mogą korzystać z kilku rozwiązań umożliwiających płatności zbliżeniowe kartą w telefonie. Bank oferuje możliwość uruchomienia płatności kartą w telefonie w oparciu o technologię HCE w aplikacji Moje ING mobile, zarówno dla klientów posiadających kartę płatniczą jak i tych, którzy nie chcą zamawiać karty plastikowej. ING umożliwia też dodanie płatniczych kart do zewnętrznych aplikacji Apple Pay, Google Pay lub Garmin Pay (dotyczy niektórych kart). Płatności Apple Pay lub Garmin Pay, niezależnie od kwoty płatności nie wymagają podawania kodu PIN na terminalu.

Posiadacze kart kredytowych dla klientów indywidualnych po dodaniu karty do zewnętrznych portfeli płatniczych mogą płacić zbliżeniowo kartą w telefonie nawet jeśli karta plastikowa nie umożliwia jeszcze dokonywanie transakcji zbliżeniowych.

Więcej na: www.ing.pl/bez-pin