Projekt Artysta Zawodowiec 2020 Fundacji Sztuki Polskiej ING

Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprasza studentów i studentki kierunków artystycznych do udziału w czwartej edycji projektu Artysta - Zawodowiec. Wyjątkowe grono artystek i artystów oraz specjalistek i specjalistów zawodowo zajmujących się sztuką poprowadzi wykłady on-line na temat debiutu i funkcjonowania w świecie sztuki.

- Gorąco zachęcamy do udziału w projekcie nie tylko osoby, dla których będzie on nowością, ale również ubiegłorocznych uczestników. Co roku pojawiają się nowe wątki i nowi wykładowcy, którzy dzielą się własnym doświadczeniem i perspektywą dotyczącą poszczególnych tematów. Podczas indywidualnych konsultacji portfolio będzie można porozmawiać z prowadzącymi o własnej twórczości – zachęca do udziału w projekcie Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.

W tym roku zajęcia w ramach projektu Artysta-Zawodowiec odbędą się on-line, potrwają 5 dni i zaczynają się w poniedziałek, 30 marca. Aby wziąć udział w wykładach i konsultacjach portfolio należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Fundacji. Rejestracja na konsultacje portfolio trwa do 3 kwietnia. Szczegółowy program zajęć jest dostępny na stronie: https://ingart.pl/pl/dzialalnosc/zawodowiec/2020

Zajęcia poprowadzą artyści: Adelina Cimochowicz, Diana Lelonek, Daniel Rycharski, Natalia Załuska, kuratorzy: Romuald Demidenko, Joanna Rzepka-Dziedzic, Tomek Pawłowski Jarmołajew, Agnieszka Sural, Ewa Tatar i kolekcjonerzy: Piotr Bazylko i Małgorzata Smagorowicz-Chojnowska.

 

Artysta – Zawodowiec to organizowany przez Fundację Sztuki Polskiej ING projekt edukacyjny dla początkujących artystów i artystek. W ramach projektu wykładowcy-eksperci: artyści, kuratorki, krytycy i galerzystki, zatrudnieni przez Fundację przeprowadzają cykle zajęć w formie webinaru.  Tematyka wykładów i spotkań obejmuje m.in.: organizację codziennej pracy, prezentację przed kuratorami i galerzystami, organizację pierwszych wystaw, rezydencje i stypendia oraz relacje z kolekcjonerami. Projekt ma na celu uzupełnienie wiedzy zdobywanej na uczelniach oraz umożliwienie pierwszych kontaktów branżowych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Materiały do pobrania