Zdalna obsługa firm w ING

Technologie i innowacje, Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Klienci korporacyjni ING Banku Śląskiego mogą zarządzać finansami swojej firmy całkowicie zdalnie, nie wychodząc z domu. System bankowości internetowej ING Business pozwala na pełną obsługę niezależnie od miejsca, w którym się znajdują i urządzenia, z którego korzystają.

- ING Business od wielu lat oferuje możliwość prowadzenia swojej firmy bez konieczności przychodzenia do oddziału czy spotykania się z doradcą. Teraz byliśmy w stanie łatwo i szybko przystosować nasze procesy do nowych warunków i przełączyć na zdalną obsługę również tych klientów, którzy wcześniej nie prowadzili swojej firmy w taki sposób – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za obszar klientów biznesowych.

- Nasi klienci już od dawna doceniają zdalne możliwości jakie oferuje nasz system. 98% kolejnych rachunków klienta otwieranych jest w ING Business, 96% kart jest zamawianych bezpośrednio w systemie i niemal połowa umów kredytowych jest tam podpisywana – dodał Michał Bolesławski.

Jedną z najważniejszych zalet systemu ING Business jest możliwość podpisywanie wszelkiej dokumentacji bankowej i wniosków bez konieczności wizyty w placówce oraz spotkania z doradcą bankowym. Użytkownicy podpisują dokumenty zgodnie z reprezentacją lub ustawieniami, korzystając z tych samych mechanizmów, które wykorzystywane są do autoryzacji logowania lub zleceń. Wystarczy skorzystać z odpowiedniej funkcji w systemie.

W sposób całkowicie zdalny, średnie i duże firmy oraz korporacje mogą również:

  • dodawać i usuwać użytkowników oraz zarządzać ich uprawnieniami do systemu, co jest ułatwieniem w przypadku niedostępności reprezentacji firmy;
  • zarządzać schematami akceptacji wykorzystywanymi do podpisywania wniosków i dyspozycji, a w razie nieobecności pracownika pozwala skopiować i przekazać uprawnienia innemu pracownikowi;
  • podpisywać umowy i składać dyspozycje;
  • sprawdzać status realizacji dyspozycji czy wniosku na każdym etapie;
  • przeglądać dokumenty;
  • wnioskować o nowy produkt dostępny na platformie ING Business.

 

ING Business to kompleksowy system bankowości internetowej stworzony z myślą o średnich i dużych firmach oraz korporacjach z dostępem do wszystkich produktów, funkcji i zintegrowanych usług bankowych dla klientów korporacyjnych w jednym miejscu. System jest dostępny również w aplikacji mobilnej, a wygodne i intuicyjne menu aplikacji pozwala na szybkie dokonywanie operacji bankowych na ekranie smartfona. System ING Business jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

 

ING Business w liczbach

  • 144 tysięcy użytkowników z ponad 71 tysięcy firm;
  • ponad 3 miliony logowań miesięcznie;
  • średnio ponad 6,8 milionów przelewów miesięcznie;
  • ponad 265 000 wniosków rocznie (średnio 22 100 miesięcznie).

 

Więcej informacji na temat zdalnej oferty dla klientów korporacyjnych jest dostępnych na stronie banku: http://ingbusiness.pl/bankuj-online