ING Lease wspiera rozwój polskiego taboru kolejowego

|ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

W ostatnim czasie spółka ING Lease podpisała umowy na sfinansowanie dwóch lokomotyw - elektrycznej Dragon 2 dla spółki z grupy Newag Lease Sp. z o.o. oraz spalinowej ALF007 typu 6Dh-1 dla firmy Tabor-Rail Sp. z o.o.

Cieszymy się, że ING Lease ma swój udział w rozwoju polskiego taboru kolejowego. Finansowaniem inwestycji kolejowych zajmujemy się od wielu lat. Mając w naszym portfelu zarówno lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, wagony, możemy pochwalić się bogatym doświadczeniem w tym obszarze. Dostarczamy rozwiązania finansowe dopasowane do potrzeb i oczekiwań naszych klientów, dzięki którym mogą szybko i sprawnie zrealizować zaplanowane inwestycje – podkreśla Beata Klonecka, Wiceprezes ING Lease.

DRAGON 2 to lokomotywa w pełni elektryczna, zaprojektowana do prowadzenia ciężkich składów towarowych. Lokomotywy DRAGON 2 wykorzystują najnowocześniejsze, niezawodne technologie oraz zapewniają wysoki komfort pracy maszynisty. Głównym atutem Dragona 2 jest bardzo wysoka siła pociągowa, która w połączeniu z dużą masą lokomotywy, efektywnym systemem antypoślizgowym oraz napędem na każdą oś, umożliwia prowadzenie ciężkich składów towarowych. To pierwsza w Europie 6-osiowa lokomotywa elektryczna, w pełni zgodna z Technicznymi Specyfikacjami Interoperacyjności (TSI 2014) oraz wyposażona w ETCS poziom 2.

Natomiast ALF007 typu 6Dh-1 to lokomotywa spalinowa, która w 2020 roku przeszła gruntowną modernizację. Obecnie charakteryzuje się nowoczesnym designem i posiada nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Zabudowany przedział silnikowy jest maksymalnie obniżony, przez co maszynista ma dużo lepszą widoczność szlaku. Co więcej, jest też wyposażona w system zdalnego sterowania, systemy antypoślizgowe, komplet kamer wraz z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi w kabinie i radio GSM-R. W modernizacji zastosowano silnik Caterpillar C27 o mocy 962 KM. Prędkość maksymalna to 90 km/h, a masa – 70 ton.

To kolejna umowa ING Lease finansująca rozwój komunikacji i transportu. Spółka dotychczas udzieliła finansowania między innymi na pociągi SKM, tramwaje oraz autobusy – w tym hybrydowe autobusy miejskie marki MAN Lion’s City Hybrid, a także na flotę pojazdów ciężarowych Volvo FM napędzanych technologią LNG oraz tarcze TBM i sprzęt budowlany wykorzystywany do rozbudowy II linii metra w Warszawie.