Platan klonolistny stanął przy Placu Unii

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W ramach modernizacji zagospodarowania terenu przed biurowcem Plac Unii zasadzono 14-metrowy platan klonolistny. Inicjatorem i fundatorem przedsięwzięcia jest ING Bank Śląski, którego warszawska siedziba centrali znajduje się w budynku.

Powrót dużych drzew do przestrzeni miejskiej może zmienić nasze wyobrażenie o „betonowych” centrach miast. Zależy nam, aby wpisywać się w rozwój miast w przyjazny sposób, zadrzewiając przestrzenie nie ograniczające przepustowości ulic. Nasz platan jest symboliczną zapowiedzią nowej inicjatywy „Duch natury i inne bajki”, o której więcej powiemy już wkrótce. – powiedział Michał Bolesławski, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Teren przed budynkiem Plac Unii, od strony skrzyżowania ulic Puławskiej i Waryńskiego w najbliższym czasie będzie modernizowany. Pierwszy etap prac rozpoczął się 5 grudnia br. zasadzeniem monumentalnego platanu klonolistnego. Jest to gatunek, który w Europie Zachodniej często jest sadzony jako drzewo przyuliczne, z uwagi na wysoką odporność na zanieczyszczenia powietrza.

Platan klonolistny sprowadzony przy budynku Plac Unii mierzy 14 metrów wysokości, a jego obwód wynosi niemal 82 centymetry. Jako swobodnie rosnące drzewo w czasie kolejnych lat będzie mógł osiągnąć wysokość sięgającą nawet 30 metrów.