ING partnerem Akademii Liderów Rynku Kapitałowego

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski został partnerem XVI edycji Akademii Liderów Rynku Kapitałowego. Jest to rozbudowany program szkoleniowy z zakresu wiedzy o rynku finansowym dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. Organizatorem kursu jest Fundacja im. Lesława A. Pagi.

ING odgrywa istotną rolę w budowaniu innowacyjnego rynku kapitałowego i nowoczesnej gospodarki. Dlatego z pełnym przekonaniem wspieramy te rozwiązania i inicjatywy, które mają pozytywny wpływ ekonomiczny, społeczny i środowiskowy. Dołączyliśmy do grona partnerów Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, bo wiemy, że rynek finansowy potrzebuje młodych liderów, którzy rozumieją istotę wartości, dobrych relacji i zaangażowania w biznesie. Dzięki wiedzy, otwartości i pracy zespołowej można mierzyć się ze wszystkimi współczesnymi wyzwaniami. – powiedziała Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego.

Rekrutacja uczestników XVI edycji Akademii trwa do 16 marca br. Inicjatywa skierowana jest do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych do 27. roku życia zainteresowanych rynkiem finansowym. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Gospodarka w dobie globalnych wyzwań 3. dekady XXI wieku – ESG i digitalizacja.” Spotkania w ramach kursu rozpoczną się w lipcu i potrwają do grudnia br. Będę odbywać się w formule dopasowanej do sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie.

Społeczna odpowiedzialność biznesu stanowi nieodłączny element strategii ING Banku Śląskiego. Bank od wielu lat prowadzi aktywne działania w obszarze edukacji młodzieży, ukierunkowane na rozwój kompetencji przydatnych na współczesnym rynku pracy. W ramach Akademii Liderów Rynku Kapitałowego eksperci ING będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami programu. W trakcie kursu stypendyści będą mieć możliwość odbycia stażu w strukturach banku.

Organizator Akademii – Fundacja im. Lesława A. Pagi – powstała w 2003 roku jako upamiętnienie dzieła życia jej Patrona. Misją Fundacji jest łączenie świata edukacji i biznesu. Poprzez działalność edukacyjną promuje dobre praktyki w biznesie, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną, a także wspiera rozwój gospodarczy oraz innowacyjność.