Fundacja Sztuki Polskiej ING rusza z projektem Artysta – Zawodowiec

Artysta – Zawodowiec to projekt edukacyjny dla artystów i artystek sztuk wizualnych oraz osób studiujących na uczelniach i wydziałach artystycznych. Już od 16 marca wyjątkowe grono ekspertów i ekspertek w dziedzinie sztuki współczesnej opowie o narzędziach i praktykach pomocnych w zawodowym funkcjonowaniu w świecie sztuki.

Projekt Artysta - Zawodowiec organizowany jest już od 5 lat, uczestniczyli w nim studenci i studentki z 10 szkół artystycznych z całej Polski. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na organizację wydarzenia w formie zdalnej, jego zasięg jest jeszcze większy. Niektóre wykłady będą prowadzone w języku angielskim przez specjalistów i specjalistki zagraniczne – podkreśla Vera Zalutskaya, koordynatorka projektu z Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Wykłady online rozpoczną się 16 marca i potrwają do 30 kwietnia. Odbędą się też indywidualne konsultacje portfolio online dla osób uczestniczących w projekcie.

Wykłady poprowadzą: Piotr Płucienniczak, kolektyw Slavs&Tatars, Ewa Tatar, Sebastian Cichocki, Karolina Maria Wojciechowska, Agnieszka Sural, Piotr Drewko, Magdalena Komornicka, Szymon Żydek, Agnieszka Polska, The White Pube i Pamela Bożek.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wykłady tłumaczone będą na język migowy.

Więcej informacji, w tym zapisy i szczegółowy program zajęć dostępne na stronie projektu Artysta-Zawodowiec