Transakcje w czasie rzeczywistym w ING Business

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski udoskonalił proces realizacji transakcji na kontach w ING Business. Teraz przelewy i wpłaty wykonywane w godzinach nocnych i w święta są księgowane w czasie rzeczywistym. Zastosowane rozwiązanie daje firmie jeszcze większą swobodę w zarządzaniu jej finansami.

Dzięki wprowadzonym zmianom transakcje klientów są realizowane przez całą dobę, również w niedziele i święta. Dotychczas przelewy zlecane w godzinach nocnych oraz w dni świąteczne były procesowane w następnym dniu roboczym. Nowe rozwiązanie umożliwia natychmiastową aktualizację salda konta czy karty. Jednocześnie klienci zyskują możliwość pobrania potwierdzenia przelewu i wyciągu z konta od razu po transakcji.

Transakcje, które obejmuje procesowanie w czasie rzeczywistym to:

  • Przelew krajowy, który nie wymaga przewalutowania,
  • Przelew wewnętrzny w złotych, który nie wymaga przewalutowania,
  • Przelew wewnętrzny w walutach obcych, który nie wymaga przewalutowania,
  • Doładowanie kart przedpłaconych,
  • Przelewy masowe (SIMP),
  • Obsługa gotówkowa – wpłaty w PLN i w walutach do wrzutni, we wpłatomatach oraz z wykorzystaniem urządzeń PDA.

Przelewy zlecane na konta w innych bankach są nadal zależne od standardowych sesji rozliczeniowych Elixir lub SORBNET. Księgowanie takich transakcji w czasie rzeczywistym umożliwia usługa Express Elixir, która w ING Banku Śląskim jest realizowana również przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

W kolejnych krokach planowane jest wdrożenie dalszych udogodnień m.in. rozliczanie transakcji zakupu i sprzedaży waluty w eKantorze w czasie rzeczywistym, a także wprowadzenie funkcji odwoływania przelewów w ING Business.

Szczegóły transakcji realizowanych w ING Business znajdują się tutaj.