Konto na selfie dla przedsiębiorców w ING

Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski udostępnił przedsiębiorcom nową metodę potwierdzania tożsamości opartą na biometrii. Dzięki temu mogą otworzyć konto 100% zdalnie za pomocą selfie.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy możliwość otwarcia konta na selfie dla klientów indywidualnych oraz spółek. Od teraz również przedsiębiorcy będą mogli korzystać z tego wygodnego rozwiązania. Dzięki wideoweryfikacji przedsiębiorca może otworzyć konto z każdego miejsca na świecie, bez konieczności kontaktu z doradcą, kurierem czy wizyty w oddziale. Wystarczy dowód osobisty i telefon - powiedział Wojciech Widenka, Dyrektor Tribe Przedsiębiorcy w ING Banku Śląskim.

Proces otwarcia konta na selfie dla przedsiębiorcy odbywa się w całości zdalnie. Klient po pobraniu aplikacji Moje ING Mobile podaje dane kontaktowe, pokazuje swój dowód osobisty (aplikacja sama wykonuje zdjęcie dowodu) i wykonuje kilka ruchów głową. Następnie uzupełnia dane firmowe, niezbędne do złożenia wniosku o konto. Po pozytywnej weryfikacji, bank potwierdza założenie konta mailem i smsem w kilka godzin, najpóźniej w następnym dniu roboczym.

Zdalna identyfikacja tożsamości przedsiębiorcy jest oparta na metodach biometrycznych. Polega na porównaniu rysów twarzy ze zdjęciem w dowodzie osobistym. Aplikacja Moje ING Mobile prowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Wideoweryfikacja z wykorzystaniem kamery w telefonie jest dostępna zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem IOS, jak i Android.

Więcej na temat oferty dla przedsiębiorców tu: https://www.ing.pl/male-firmy/konta-firmowe

#NajlepszyBankDlaFirm