ING Bank Śląski realizuje program #Zdrowie finansowe z Fundacją Think!

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Projekt wpisuje się w działania związane z kierunkiem #ING dla przedsiębiorczych w Strategii Zrównoważonego Rozwoju banku, który skupia się między innymi na rozwijaniu edukacji finansowej Polaków. 

Celem projektu jest kształtowanie dobrych nawyków w gospodarowaniu pieniędzmi, wsparcie w myśleniu i patrzeniu na finanse osobiste, nauka rozmawiania o pieniądzach z bliskimi, wskazanie dobrych praktyk czy sposobów, które mogą pomóc odnaleźć się w zmianie oraz przedstawienie rozwiązań i wsparcie w sytuacji kryzysu.

Pierwszym zrealizowanym już etapem programu jest uruchomienie platformy www.zdrowiefinansowe.pl – przestrzeni edukacyjnej budującej nie tylko wiedzę, ale i dobre nawyki finansowe. Jak zdrowo myśleć o finansach i jak o nich rozmawiać z najbliższymi, jak definiować finanse w relacjach, jak zarządzać budżetem domowym, ale też jak planować i oszczędzać – to tylko niektóre zagadnienia opracowane przez ekspertów i dostępne na stronie.

Hasłem projektu jest “Finansowa odporność w świecie zmian”. O tym, jak ją zdobyć, opowiedzą eksperci podczas trzech webinarów zaplanowanych na maj i czerwiec. Domowe finanse będą tematem ogólnopolskiego konkursu pod hasłem “Plany i marzenia naszej rodziny”. Ważnym elementem projektu jest również badanie i raport – jak pandemia wpłynęła na dobrostan finansowy Polaków. O wszystkich działaniach będzie można dowiedzieć się z platformy www.zdrowiefinansowe.pl 

Cieszymy się, że możemy zrealizować ten ważny społecznie projekt razem z Fundacją Think! Naszą misją jest wspieranie Polaków do bycia o krok do przodu w życiu i w biznesie. Do realizacji tego celu niezbędne jest odpowiednie zarządzanie swoimi finansami, umiejętność rozmawiania o pieniądzach, ale także kompetencje w zakresie radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Wierzymy, że projekt będzie wsparciem dla wielu osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią koronawirusa – powiedziała Joanna Dymna- Oszek, Dyrektor Biura Zarządu Banku.

Kondycja finansowa jest równie ważna, jak kondycja fizyczna i psychiczna. Dlatego warto nauczyć się ją budować i o nią dbać - mówi Anna Bichta, prezes zarządu Fundacji Think!. - Serdecznie zapraszam do korzystania z portalu zdrowiefinansowe.pl, gdzie znajdują się podpowiedzi, jak przejąć kontrolę nad finansami i świadomie realizować swoje cele finansowe.

Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego ING Build Back Better. Ma on na celu sfinansowanie projektów społecznych zapewniających m.in. wsparcie gospodarstw domowych w zarządzaniu budżetem i przywrócenie dobrej kondycji finansowej osobom, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa.

Fundacja Think! od 2007 r. skutecznie wspiera wszechstronny rozwój kompetencji zawodowych i społecznych XXI wieku. Łączy środowiska edukacyjne i biznesowe, by w synergii realizować innowacyjne projekty. www.think.org.pl