„Zamień brykę na elektryka”: akcja testowania e-bike’ów z ING i Decathlon

Produkty i usługi, Akcje marketingowe i promocje ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski w ramach wspierania postaw EKO Polaków i elektromobilności zaprasza do akcji „Zamień brykę na elektryka”. Od 17 maja br., w Mobilnych Centrach Testowych Decathlon w sześciu polskich miastach, bank zachęca do testowania rowerów elektrycznych tzw. e-bike’ów.

ING od lat wspiera rozwój elektromobilności w Polsce. Po działaniach związanych z rozwojem stacji ładowania samochodów i zachęcaniem do testowania elektrycznych hulajnóg, bank zwraca uwagę na rozwijający się trend korzystania z rowerów elektrycznych.

Jak wynika z naszych badań* aż 67% dorosłych Polaków deklaruje, że mogłoby w niektórych sytuacjach zrezygnować z auta na rzecz roweru. Co trzeciego z nich powstrzymuje przed tym odległość lub czas dojazdu. Dlatego chcemy pokazać, że e-bike w takich sytuacjach może zastąpić auto. Nie tylko łatwiej i szybciej pokonamy dłuższe dystanse, ale przy okazji zrobimy coś dla siebie i środowiska – powiedziała Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

Razem z partnerem akcji „Zamień brykę na elektryka” – firmą Decathlon – ING daje Polakom możliwość darmowego przetestowania rowerów elektrycznych przez 2 godziny. Wystarczy na stronie internetowej zarezerwować e-bike’a w wybranym mieście i terminie, a potem odwiedzić jedno z sześciu Mobilnych Centrów Testowych.

W ostatnich miesiącach obserwujemy zwiększenie zainteresowania rowerami elektrycznymi wśród miłośników sportu, co bardzo nas cieszy, gdyż rozwiązanie to jest nie tylko ekologiczne, ale ma także pozytywny wpływ na zdrowie. Jazda na rowerze elektrycznym umożliwia osiągnięcie lepszej kondycji i jest prawdziwą przyjemnością – silnik jedynie ułatwia pedałowanie, dzięki czemu pomaga rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną i wykształcić zdrowe nawyki. To także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą trenować wspólnie z bardziej doświadczonymi kolarzami. W Decathlon wierzymy, że nakłaniając więcej osób do przesiadki na rower elektryczny wspólnie dbamy o środowisko – powiedział Wojciech Kozłowski, Marketing Dyrektor w Decathlon Polska.

Terminy i miasta, w których można przetestować e-bike’a:

  • Warszawa 17-22 maja,
  • Trójmiasto 24-29 maja,
  • Poznań 31 maja – 5 czerwca,
  • Wrocław 7-12 czerwca,
  • Katowice 14-19 czerwca,
  • Kraków 21-26 czerwca.

Szczegóły dotyczące lokalizacji Mobilnych Centrów Testowych w danym mieście oraz link do rejestracji znajdują się tu: https://www.ing.pl/lp/eko/bryka-na-elektryka

Rośnie popularność alternatywnych form transportu związanych z elektromobilnością, m.in. takich jak rowery elektryczne, dzięki którym ograniczana jest emisyjność przejazdów. Jest to nie tylko wygodne, ale świadczy także o naszej świadomości ekologicznej. Każda podróż, dzięki której powietrze jest czystsze a ludzie zdrowsi, ma znaczenie. Pamiętajmy, że nie musimy od razu kupować samochodu elektrycznego, by wspierać zrównoważony transport i chronić środowisko. Małe kroki w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej mogą polegać na korzystaniu z e-bike’ów, wynajmowaniu EV lub zamawianiu zeroemisyjnych przejazdów, czy też korzystaniu z publicznego transportu zbiorowego, który coraz szybciej się elektryfikuje. Elektromobilni mają coraz więcej możliwościpowiedział Maciej Mazur, ekspert z dziedziny elektromobilności, Dyrektor Zarządzający Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych.

Akcja „Zamień brykę na elektryka” jest częścią kampanii „Warto robić swoje”, w której ING kolejny raz zachęca Polaków do działania by robić więcej eko. Proponuje w niej finansowanie – pożyczkę i EKOkredyt hipoteczny – bez prowizji.

 

Nazwa akcji: „Zamień brykę na elektryka”

Start działań: 17 maja 2021 r.

Link do spotu „Zamień brykę na elektryka”: https://www.youtube.com/watch?v=415DuyBySkU

Kanały: TV, Social Media

Agencje: GONG, Brain

Media ING: MullenLowe Media Hub

Media Decathlon: MediaCom

 

*Badanie na zlecenie ING: Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna w okresie 9-12.04.2021 r.; N-1069.

Materiały do pobrania