ING Lease odnotowuje rekordowy wzrost sprzedaży

Wyniki finansowe i informacje biznesowe ,
|ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

Pierwsze półrocze 2021 roku spółka ING Lease zakończyła z rekordowym wynikiem. Z nowymi kontraktami o wartości 3,07 mld złotych odnotowała wzrost aż o 90,6% w porównaniu do analogicznego okresu 2020 roku. W tym samym czasie, według danych ZPL, cały rynek leasingu w Polsce wzrósł o 36,2%.

Na koniec czerwca 2021 roku, całkowita wartość portfela ING Lease osiągnęła poziom 10,7 mld zł, co oznacza 8,9 % wzrost rok do roku. Spółka obsługuje już prawie 36 tys. klientów, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu do stanu na koniec czerwca 2020 roku.

Na tak dobre wyniki wpłynęła sprzedaż w poszczególnych segmentach. W obszarze pojazdów spółka ING Lease sfinansowała aktywa o wartości 1,86 mld złotych, co oznacza wzrost aż o 126,2% w porównaniu do analogicznego okresu w roku 2020. Dla porównania, zgodnie z danymi Związku Polskiego Leasingu, branża sfinansowała pojazdy o wartości 27,5 mld zł i tym samym odnotowała wzrost o 45,5%.

Drugim istotnym segmentem i motorem napędowym branży leasingowej są maszyny i urządzenia. Według danych ZPL, w tym obszarze rynek odnotował dynamikę na poziomie około 21,8 % finansując aktywa o wartości 11,3 mld zł. Natomiast spółka ING Lease, finansując maszyny i urządzenia o wartości 897 mln zł, osiągnęła dwukrotność dynamiki rynkowej i odnotowała wzrost o 46,7% r/r.

Już pod koniec 2020 roku zaobserwowaliśmy wśród naszych klientów powracającą potrzebę firmowych inwestycji. Przedsiębiorcy i właściciele firm zrozumieli, że aby powrócić do poziomu aktywności biznesowej sprzed pandemii, aby dalej się rozwijać i osiągać sukcesy to bez inwestycji w środki trwałe się nie obejdzie. A my jako partner w biznesie, wspieraliśmy ich i nadal wspieramy. Konsekwentnie rozwijamy naszą ofertę, rozszerzamy obecność w kanałach zewnętrznych i zdalnych, tak aby proponowane przez nas finansowanie było proste, wygodne i szybkie. Stawiamy również na optymalizację i automatyzację procesów operacyjnych oraz integrację z systemami ING Banku Śląskiego, co pozwoli na sprawniejszą obsługę transakcji – podkreśla Alicja Żyła, Prezes Zarządu ING Lease.

ING Lease kieruje ofertę zarówno do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, jak i największych spółek na polskim rynku. Wspiera polskich przedsiębiorców oraz firmy poprzez finansowanie zakupów środków trwałych w formie leasingu. Oferuje finansowanie szerokiej gamy aktywów, takich jak pojazdy, maszyny i urządzenia, linie technologiczne, maszyny budowlane, sprzęt medyczny, biurowy i IT, czy też nieruchomości. Posiada programy uproszczone ING Auto, ING Truck, ING Eko oraz ING Maszyny, charakteryzujące się brakiem wymogu dokumentów finansowych oraz formalnościami ograniczonymi do minimum.

Klienci ING już od dłuższego czasu mogą złożyć wniosek o finansowanie w bankowości internetowej Moje ING lub ING Business, a także poprzez stronę www. Dodatkowo spółka stworzyła produkt Easy Leasing, czyli wyliczony na podstawie wpływów na konto firmowe limit na leasing, w ramach którego klienci mogą sfinansować potrzebne aktywo do firmy.

W ramach rozwoju kanałów zewnętrznych spółka rozszerzyła obecność w salonach samochodowych, a także uruchomiła, dedykowaną dostawcom maszyn i urządzeń, platformę Lease Now.