ING na Mapie Retencji

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski dołączył do Mapy Retencji publikowanej przez manifestklimatyczny.pl. Mapa ma na celu zbieranie danych o przykładach małej retencji w Polsce.

 

Zmiany klimatu sprawiają, ze na świecie brakuje wody. Zdajemy sobie sprawę, że liczy się każda kropla, dlatego postanowiliśmy wykorzystać wodę, która spada nam z nieba i zbudowaliśmy zbiornik do gromadzenia deszczówki. Zebraną wodę wykorzystujemy do podlewania zieleni wokół naszych budynków centrali w Katowicach. To jeden z wielu przykładów realizowanej przez nas na co dzień Strategii Zrównoważonego Rozwoju. Cieszymy się, że nasze działania zostały dostrzeżone przez rynek – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Na Mapie Retencji oznaczono zbiornik na deszczówkę zlokalizowany w budynku centrali ING Banku Śląskiego w Katowicach. Objętość retencyjna zbiornika wynosi 15m3. Bank wykorzystuje zebraną wodę deszczową do podlewania zieleni wokół budynków.

Mapę Retencji tworzą autorzy Manifestu Klimatycznego - eksperci, którzy na co dzień zajmują się problematyką środowiskową.

ING Bank Śląski realizuję swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym.

Więcej o akcji: https://manifestklimatyczny.pl/

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/odpowiedzialnosc-spoleczna