ING partnerem projektu Zielony Indeks

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski został partnerem serwisu Zielony Indeks, który porusza zagadnienia z obszaru emisji gazów cieplarnianych w gospodarce.

W obliczu wyzwań klimatycznych przed jakimi stoi współczesny świat, popularyzacja i usystematyzowanie wiedzy w tym zakresie jest niezwykle ważne. Jako bank jesteśmy świadomi, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy jak będzie wyglądał świat jutra i rzeczywistość dla przyszłych pokoleń. Zdajemy sobie sprawę, że pokazywanie działań, które służą redukcji negatywnego wpływu na środowisko jest bardzo ważne i inspirujące dlatego wspieramy takie inicjatywy jak Zielony Indeks. Liczymy, że będzie to bezcenne źródło informacji nie tylko dla ekspertów i analityków biznesowych - powiedział Michał H. Mrożek, Wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Zielony Indeks to agregator danych i wiedzy, który ma służyć popularyzacji specjalistycznej wiedzy z obszaru emisyjności. Serwis prezentuje szeroki kontekst emisji, zarządzania nimi, ich ograniczania, ale także bieżące raporty poświęcone europejskiemu rynkowi uprawnień do emisji. Trwają prace nad opracowaniem wskaźnika obrazującego stan i tempo zmian emisyjności polskiej gospodarki. Zielony Indeks to nowy serwis portalu WNP.PL.

W ramach inicjatywy Zielony Indeks opublikowany został Ranking Inicjatyw Dekarbonizacyjnych, wyróżniający najciekawsze wdrożenia 2019-2020, których efektem była redukcja emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Uroczyste wręczenie certyfikatów potwierdzających zakwalifikowanie do czołówki Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych odbyło się 21 września br., podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Więcej o Zielonym Indeksie: https://www.wnp.pl/energetyka/zielony-indeks/serwis-o-emisjach-baza-wiedzy-barometr-trendow-forum-doswiadczen,420604.html

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/odpowiedzialnosc-spoleczna

ING Bank Śląski jako bank dla przedsiębiorczych od lat wspiera Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.

#NajlepszyBankDlaFirm