Joanna Erdman z ING wśród mentorów programu EmpowerPL

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego weźmie udział w piątej edycji programu mentoringowego EmpowerPL. Program łączy młodych Polaków studiujących na najlepszych uczelniach w Polsce i Europie, z czołowymi menadżerami i szefami firm.

Podczas konferencji Poland 2.0 został otwarty nabór do międzynarodowego programu mentoringowego EmpowerPL. Do 6 grudnia, młodzi Polacy, którzy studiują na uczelniach w Polsce i za granicą, mogą przesyłać swoje aplikacje korzystając ze strony www.empowerpl.com. Uczestnicy programu to studenci wybitnych uczelni, którzy szukają wsparcia w pokierowaniu swoją ścieżką zawodową. Mają jasno określone cele i wiedzą, co chcą osiągnąć. Są ambitni i zaangażowani w działalność poza studencką. Około 70 najlepszych studentów rozpocznie współpracę z Mentorami. Pierwsze spotkania zaplanowane są na początek 2022 r.

Podczas spotkań mentoringowych studenci mają szansę osobiście poznać doświadczenia najlepszych menedżerów, dowiedzieć się, jakie były ścieżki ich karier i jak oceniają perspektywy rozwoju w swoich branżach w przyszłości. W odpowiedzi na wyzwania rynkowe, a także rosnące zainteresowanie społeczeństwa działaniami na rzecz ochrony środowiska, w tym roku został rozszerzony zakres tematyczny programu – mentees będą mogli rozwijać się również w ramach ścieżki „Sustainability”.

– Jedną z największych wartości Programu jest możliwość przekazania wiedzy i doświadczenia osobom, które właśnie rozpoczynają swoją karierę zawodową. Dla mentorów to z kolei szansa na lepsze zrozumienie potrzeb, ambicji i obaw młodych ludzi. Udział w programie przynosi zatem korzyści nie tylko bezpośrednio zaangażowanym stronom. Ciekawe dyskusje „na styku pokoleń” poszerzają horyzonty i często zmieniają perspektywę postrzegania naszych organizacji, kultury korporacyjnej czy wyzwań, z którymi zmierzamy się w życiu zawodowym - powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego. 

Prezesi, którzy zdecydowali się dołączyć do programu, wywodzą się ze świata finansów, energetyki, technologii, medycyny, mediów, private equity, a także data science i zaawansowanej analityki danych.

EmpowerPL to program mentoringowy opracowany przez firmę doradztwa strategicznego Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz APGEF – organizacją zrzeszającą studentów i absolwentów uczelni francuskich.