ING wdraża nowoczesny system centralny Vault firmy Thought Machine

Technologie i innowacje,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING Bank Śląski wdraża system centralny Vault firmy Thought Machine, który przyczyni się do podwyższenia poziomu satysfakcji klientów, przyspieszy wprowadzanie nowych produktów oraz pozwoli na pełną personalizację oferty. Vault, czyli nowoczesny system core banking, bazujący na rozwiązaniach chmurowych, jest istotnym elementem transformacji cyfrowej i technologicznej ING Banku Śląskiego.

W ING zdecydowaliśmy się na całkowitą wymianę naszego systemu core banking, który jest centralnym punktem dla wszystkich platform i aplikacji bankowych. Podjęliśmy decyzję o wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii w tym obszarze i jako pierwszy bank w Polsce wdrażamy innowacyjną platformę Vault firmy Thought Machine. Wdrożenie innowacyjnego systemu centralnego to ogromny krok w przyszłość nie tylko dla naszej instytucji, ale przede wszystkim dla klientów. To bardzo ważne, aby wprowadzać zmiany, które umożliwią to, czego oczekują klienci - czyli niezawodnej bankowości, bez zakłóceń w postaci przerw na prace serwisowe, a także pełnej personalizacji oferty oraz funkcjonalności dopasowanych do potrzeb klientów. Nowy system to także nowe perspektywy dla rozwoju kompetencji technologicznych w banku i przyciągnięcia do Pionu IT nowych pracowników – powiedział Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Vault firmy Thought Machine zapewnia modularność systemu oraz jego pełną skalowalność. Poszukując rozwiązania, które docelowo zastąpi cały dotychczasowy system centralny, stawialiśmy na elastyczność oraz łatwość adopcji istniejących produktów bankowych do nowej platformy. Koncepcja "smart contract", będąca sercem systemu Vault spełnia wszystkie te warunki. To rewolucyjne przedsięwzięcie w naszej organizacji – powiedział Sławomir Soszyński, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion IT.

Nowy system centralny wpłynie na podwyższenie poziomu satysfakcji klientów. Pozwoli na szybsze wprowadzanie do oferty nowych produktów i usług poprzez niezależne zarządzanie poszczególnymi modułami systemu i możliwość bieżącego wdrażania zmian bez ograniczenia czasu implementacji do cyklicznych release’ów aplikacji. Wpłynie to na  zapewnienie wysoce spersonalizowanej  oferty dopasowanej do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

System core bankingu Vault zapewni niezawodność procesów biznesowych, wysoką skalowalność oraz pełną dostępność wszystkich podstawowych usług bankowych. Dzięki temu wyeliminowane zostaną planowe niedostępności z powodu prac serwisowych lub implementacji nowych produktów.

Wdrażanie nowego systemu centralnego ING Bank Śląski zaczął od pożyczki gotówkowej. Jest to jednocześnie pierwszy element strategii transformacji systemu centralnego banku. Na nową platformę technologiczną będą sukcesywnie migrowane kolejne produkty bankowe.

Thought Machine to brytyjski fintech, który został założony w 2014 r. przez byłego inżyniera Google Paula Taylora. Zapewnia nowoczesną technologię core banking w chmurze. Wśród jego klientów jest część największych i najbardziej innowacyjnych banków na świecie.