I Ty możesz uratować świat, czyli EKOlogicznie i EKOnomicznie w ING

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W jaki sposób możemy uratować świat? Jak produkować mniej śmieci? To pytania, na które odpowiedziały dzieci pracowników ING Banku Śląskiego. O ich pomysłach a także o książce „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” w kolejnym odcinku #INGdlaEKO.

Wierzymy, że każde EKO działanie ma sens. Najlepiej zacząć już od najmłodszych lat, bo dobre nawyki wpajane od dziecka zaowocują w przyszłości, a EKO edukacja opłaci się nam i naszej planecie. Wydana przez nas książka to ciepła opowieść dla dzieci, która porusza ważne dzisiaj kwestie m.in. zmian klimatycznych, plastiku, konsumpcjonizmu, traktowania zwierząt. Pokazuje młodemu czytelnikowi, że ma wpływ na swoje otoczenie, a proste rozwiązania może stosować każdego dnia – powiedziała Joanna Warmuz, ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i CSR w ING Banku Śląskim, koordynatorka projektu ekoksiążki.

„Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” Justyny Bednarek, to książka wydana przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom. Jest to opowieść dla dzieci ale z mocnym przekazem dla nas wszystkich. Książka dotyka istotnego tematu dbałości o środowisko i odpowiedzialnych wyborów każdego dnia. Każdy z dziewięciu rozdziałów kończy się dobrymi praktykami ekologów: jak dać drugie życie przedmiotom, jaką moc ma pomaganie i współdzielenie dóbr oraz że najlepszych prezentów nie kupi się w sklepie. 

Książka jest dostępna bezpłatnie dla szkół, bibliotek, organizacji społecznych. Towarzyszą jej scenariusze zajęć lekcyjnych. Instrukcja jak zamówić bezpłatny egzemplarz książki oraz link do scenariuszy znajdują się na stronie Fundacji ING Dzieciom

LInk do książki: https://issuu.com/aude_content_marketing/docs/ty-tez-mozesz-uratowac-swiat-ekoopowiesci?fr=sMDZiMjIzNzYyMzc

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii - Karola Wójcickiego, który jak nikt inny wie, że nie mamy planety B. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób drobne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności. Za strategię i koncept keatywny cyklu #INGdlaEKO odpowiada agencja Dziadek do orzechów.  

W ramach cyklu ukazały się już filmy „kultura OFFowa” i „EKOmural”.

Link do filmu: https://youtu.be/IIJlMskWnwI

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/odpowiedzialnosc-spoleczna

Więcej o Deklaracji Ekologicznej: https://www.ing.pl/deklaracja-ekologiczna

#INGdlaEKO

Materiały do pobrania