ING Lease uruchamia płatność leasingiem w ecommerce

|ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

Na początku stycznia spółka ING Lease wprowadziła możliwość integracji pomiędzy platformą ING Lease Now, a sklepami internetowymi opartymi na WooCommerce oraz na własnych rozwiązaniach (poprzez integracje API). Dzięki temu klienci dokonujący zakupów w danym sklepie ecommerce, mogą dokonać płatności biorąc wybrany przedmiot w leasing.

Dla leasingobiorców Lease Now jest jak metoda płatności – szybka i nieangażująca. Zdajemy sobie sprawę, że firmy chcą załatwiać swoje sprawy, w tym leasing, w pełni zdalnie, bez formalności i w dogodnym dla nich czasie. Natomiast dostawcy, producenci i sklepy internetowe, dzięki Lease Now, mogą dotrzeć do nowych grup klientów i poszerzać swoje możliwości sprzedażowe – wyjaśnia Arkadiusz Kuczera, Wiceprezes Zarządu ING Lease (Polska).

ING Lease Now razem z bramką internetową imoje to uzupełniające się narzędzia wspierające rozwój firm i sklepów internetowych.

Zasadę działania ING Lease Now w sklepie internetowym można opisać w 3 prostych krokach:

  1. Na karcie przedmiotu, który może być finansowany przez leasing pojawia się przycisk „Weź w leasing z ING”.
  2. Po kliknięciu w przycisk wyświetla się kalkulacja z możliwością zmiany warunków leasingu – opłaty wstępnej oraz czas trwania leasingu.
  3. Po wybraniu dogodnych warunków, klient wypełnia prosty wniosek leasingowy, a następnie przelewa opłatę wstępną za pomocą bramki imoje i podpisuje umowę leasingu za pomocą podpisu elektronicznego, podpisu mSzafir lub za pośrednictwem kuriera.

W niedługiej przyszłości ING Lease planuje udostępnić kolejne wersje wtyczki dedykowane innym platformom ecommerce.

Więcej informacji o działaniu platformy oraz o tym, co zrobić, aby móc oferować swój asortyment w leasingu ING znajduje się na stronie www.leasenow.pl.

 

Materiały do pobrania