ING Lease wspiera inwestycje w sektorze budowlanym

W ostatnim czasie spółka ING Lease zawarła umowę leasingu ze spółką Herkules SA. na sfinansowanie żurawia kołowego marki Liebherr LG 1750.

Sprzęt budowlany, który stanowi przedmiot leasingu to żuraw kołowy z wysięgnikiem kratowym marki Liebherr LG 1750 w wersji SX – pierwsza wzmocniona wersja żurawia zakupiona przez polską spółkę. Jest to jeden z największych żurawi samojezdnych oferowanych przez firmę Liebherr. Podwozie posiada 9 osi, maksymalny wysięg standardowy może sięgać 165 metrów, a ciężar podnoszonych rzeczy może dochodzić do 750 ton.

Spółka Herkules S.A. zdecydowała się na zakup żurawia Liebherr ze względu na strategię jej grupy kapitałowej, która zakłada mocny nacisk nie tylko w dotychczas wiodących dla niej segmentach rynku budowlanego (budownictwo kubaturowe oraz przemysłowe), ale również prace w ramach instalacji OZE.

Widzimy coraz szerzej zgłaszane zapotrzebowanie ze strony rynku, przede wszystkim z sektora energetyki wiatrowej, gdzie stawiane wymagania techniczne są coraz wyższe. W związku z powyższym wybór odpowiedniego sprzętu był niezwykle ważny, gdyż nie chodzi tylko o tu i teraz, ale również o przyszłość, w której się znajdziemy powiedział Mateusz Rychlewski, Członek Zarządu Herkules S.A. – Wybrana wersja żurawia pozwala na montaż turbin o większych parametrach niż większość spotykanych w dniu dzisiejszym w Polsce, lecz które są już szeroko stosowane w świecie. Dzięki nowej inwestycji będziemy w stanie montować turbiny o wysokości do piasty 165m oraz udźwigu na maksymalnym wysięgu do około 90 ton netto. Zakup jest realizacją kolejnego etapu unowocześniania naszego parku maszynowegododał Mateusz Rychlewski.

Cieszymy się, że ING Lease ma swój udział w rozwoju polskiego sektora budowlanego. Nasz cel to podążanie z duchem czasu i wspieranie klientów w rozwoju ich biznesów. Tym bardziej, gdy finansowane aktywa wykorzystywane są w projektach realizowanych z myślą o środowisku. Obok celów biznesowych, zrównoważony rozwój i troska o planetę są ważnym elementem naszej strategii – mówi Marcin Sobczak, Wiceprezes ING Lease (Polska).

Kontrakt ze spółką Herkules jest kolejną umową, w której INGLP finansuje rozwój sektora budowlanego. Spółka dotychczas udzieliła finansowania na tarcze TBM i sprzęt budowlany wykorzystywany do rozbudowy II linii metra w Warszawie.

Inne transakcje sfinansowane przez ING Lease to np. flota pojazdów ciężarowych Volvo FM napędzanych technologią LNG, samochody dostawcze do wynajęcia na minuty, a także lokomotywy, elektryczne zespoły trakcyjne, tramwaje oraz autobusy – w tym hybrydowe autobusy miejskie marki MAN Lion’s City Hybrid.