ING podwaja kwotę zbiórki na pomoc Ukrainie do 6 mln zł

W zbiórce uruchomionej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom - dla poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie - zebrano już 3 mln zł. Bank podwaja tę kwotę do 6 mln zł.

Dziękujemy za wszystkie wpłaty, które w ramach pomocy ofiarom wojny w Ukrainie trafiły na konto naszej fundacji. Skala pomocy przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. W kilka dni zebraliśmy 3 mln zł, które zgodnie z obietnicą podwajamy. Już teraz przekazujemy 6 mln zł na konto Polskiej Akcji Humanitarnej i UNICEF Polska, bo wiemy, że musimy działać szybko – powiedział Brunon Bartkiewicz, Prezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Zbiórka trwa dalej, a nowe środki trafią do organizacji, które zajmują się długofalową pomocą uchodźcom z Ukrainy przebywającym w Polsce. Aby dołączyć do zbiórki wystarczy zrobić przelew dobroczynny. Pieniądze można przekazać poprzez bramkę płatniczą na stronie Fundacji ING Dzieciom lub przelewem tradycyjnym na rachunek Fundacji 22 1050 1070 1000 0001 0003 9890, z dopiskiem POMOC UKRAINIE w tytule przelewu. 

ING pomaga poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie poprzez różne działania.

Zgodnie z wcześniejszą deklaracją bank przeznaczył jeszcze 1 mln zł, na cztery organizacje wspierające ofiary wojny w Ukrainie. Trafią one do: Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, Polskiej Misji Medycznej, SOS Wioski Dziecięce, Związku Ukraińców w Polsce.

Również Grupa ING przekazała 3 mln euro na działania humanitarne UNICEF mające na celu pomoc dzieciom i ich rodzinom w dotkniętych obszarach.

ING podejmuje również dodatkowe działania pomocowe. W ośrodku Fundacji ING Dzieciom w Wiśle przyjął dzieci z domu dziecka w Zaporożu.

Dla pracowników pochodzących z Ukrainy i ich rodzin bank opracował pakiet pomocowy. Wspólnie z Grupą ING objął opieką wszystkich pracowników ING z Kijowa wraz z ich bliskimi.

Bank nie pobiera też opłat za przelewy na Ukrainę oraz wprowadził ułatwienia w zakładaniu kont przez obywateli Ukrainy. Na bieżąco wdraża również sankcje nakładane na Rosję.

Solidarni z Ukrainą! Działamy, pomagamy.

Więcej o naszych działaniach dla Ukrainy tu: https://www.ing.pl/ukraina

 

Materiały do pobrania