W ING najbardziej wpływowe kobiety polskiej branży płatniczej

Nagrody i wyróżnienia,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W czwartej edycji rankingu serwisu Cashless.pl, Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Banku odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny w ING Banku Śląskim, znalazła się w TOP 15 „Najbardziej wpływowych kobiet polskiej branży płatniczej”. Jednocześnie w TOP 3 (II miejsce) „Wschodzących gwiazd polskiej branży płatniczej” znalazła się Agnieszka Lidke-Orzechowska, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim.

Celem rankingu jest promowanie równości zawodowej i kobiet odnoszących zawodowe sukcesy. Jak podaje redakcja, najbardziej wpływowe kobiety polskiej branży płatniczej „odgrywają kluczową rolę w sektorze” a  wschodzące gwiazdy polskiej branży płatniczej „mają potencjał stanowienia o kształcie płatności w najbliższych latach”.

Barbara Borgieł-Cury, Dyrektor Banku odpowiedzialna za obszar Operacje Klient Detaliczny w ING Banku Śląskim od początku kariery zawodowej w ING jest związana z obszarem płatności, w tym płatności mobilnych, kart oraz rachunków.

Pod jej skrzydłami bank wprowadził do oferty szereg innowacyjnych rozwiązań, ułatwiających klientom codzienne zarządzanie finansami i dokonywanie transakcji płatniczych, w tym płatności mobilnych oraz jako pierwszy bank w Polsce udostępnił klientom usługę Dodaj konto z innego banku: podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji a także umożliwił zdalne otwarcie konta na selfie. Jest odpowiedzialna również za wdrożenie nowego systemu bankowości internetowej oraz mobilnej dla klientów detalicznych Moje ING, a także za wprowadzenie do oferty ING pierwszej karty zbliżeniowej, pierwszego bankomatu zbliżeniowego w Polsce oraz możliwości dokonywania szybkich przelewów – najpierw w postaci Express Elixiru, a w kolejnych latach szybkich płatności z wykorzystaniem BLIK.

Od maja 2021 objęła stanowisko Dyrektor Banku, w Pionie Operacji, w obszarze Operacje Klient Detaliczny. Podlegają jej jednostki zajmujące się operacyjną obsługą produktów i procesów dla klientów detalicznych, gotówki, płatności i kart oraz obsługą kasową.

W latach 2017-2021 sprawowała funkcję Dyrektora Centrum Agile Bankowość Codzienna. W latach 2014–2016 była dyrektorem Programu Next Generation of Banking.

W 2017 roku została powołana na Członka Rady Nadzorczej spółki Polski Standard Płatności (operator BLIK) a w 2021 roku na Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej Polskiego Standardu Płatności. Kadencja trwa 3 lata. W 2021 została również powołana na przedstawiciela w Radzie Fundacji Polska Bezgotówkowa z ramienia Związku Banków Polskich, Rady Wydawców Kart Bankowych.

Barbara Borgieł-Cury współpracuje z organizacjami płatniczymi, reprezentuje ING Bank Śląski w pracach Grup Roboczych w NBP oraz ZBP w zakresie płatności i kart.

Agnieszka Lidke-Orzechowska, Dyrektor Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim od początku kariery zawodowej w ING jest związana z bankowością detaliczną. Pracowała w wielu obszarach takich, jak: ubezpieczenia, kredyty, bankowość elektroniczna, karty płatnicze. Prowadziła również innowacyjne projekty z zakresu płatności mobilnych i Open Banking.

Od ponad 10 lat zaangażowana najbardziej w obszar kart płatniczych i płatności. Od maja ub. roku jest Dyrektorem Centrum Bankowości Codziennej w ING Banku Śląskim, gdzie odpowiada za ofertę kont i płatności, za akwizycję i rozwój relacji z klientem, ofertę kart płatniczych, płatności mobilnych, PSD2 oraz za funkcjonalności związane z zarządzaniem codziennymi finansami.

Na co dzień współpracuje z organizacjami płatniczymi Visa i Mastercard, Polskim Standardem Płatniczym, Krajową Izbą Rozliczeniową, Integratorami Płatności, gdzie realizuje wspólne inicjatywy i projekty, które popularyzują płatności bezgotówkowe wśród klientów. Reprezentuje ING Bank Śląski w pracach grup roboczych przy ZBP w zakresie kont, kart i płatności.

Pełny raport dostępny tu: https://www.cashless.pl/report/najbardziej-wplywowe-kobiety-2022.pdf

Materiały do pobrania