Moje ING najlepszą aplikacją w bankowości mobilnej

Nagrody i wyróżnienia, Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Aplikacja mobilna Moje ING zajęła pierwsze miejsce w kategorii bankowość mobilna w konkursie Mobile Trends Awards. Dodatkowo, zajęła trzecie miejsce w kategorii nagroda główna MTA spośród wszystkich nominowanych aplikacji.

- Przyznane wyróżnienie bardzo nas cieszy i jednocześnie zobowiązuje do dalszej pracy nad rozwojem aplikacji mobilnej Moje ING. Nieustannie ją udoskonalamy, aby wyprzedzić potrzeby i oczekiwania naszych klientów. Ta nagroda jest też potwierdzeniem, że nasza praca i zaangażowanie zostały docenione, a kierunek wprowadzanych zmian jest właściwy. Z roku na rok rośnie liczba osób korzystających z naszej aplikacji mobilnej. Na koniec 2021 r. korzystało z niej ponad 2,2 mln klientów - powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Moje ING to aplikacja pozwalająca klientom na szybki i bezpieczny dostęp do swoich kont. Posiada również wiele funkcjonalności pozafinansowych. Użytkownicy mogą korzystać z dodatkowych rozwiązań ułatwiających codzienne sprawy, m.in. klienci mają możliwość płacenia za parkingi w ponad 100 miastach.

Wiele spraw urzędowych i komercyjnych, klienci ING mogą załatwić wykorzystując aplikację np. do potwierdzenia tożsamości (Profil Zaufany, MojeID). W aplikacji można złożyć wnioski 300+, 500+ czy RKO. Klienci mają również możliwość ustawienia swoich skrótów na ekranie aplikacji przed zalogowaniem m.in. szybki przelew między swoimi kontami, płatności BLIK oraz podgląd salda swojego konta lub karty kredytowej.

Bank zwraca szczególną uwagę na doskonalenie cyfrowych procesów operacyjnych oraz walkę z cyberprzestępczością. Jako pierwszy bank w Polsce udostępniliśmy weryfikację behawioralną w aplikacji mobilnej, która pozwala przeciwdziałać podszywaniu się osób trzecich pod użytkowników Mojego ING. Dzięki jej zastosowaniu wykonywane transakcje są w dodatkowy sposób zabezpieczone.

ING jest pierwszym bankiem na polskim rynku, który wdrożył usługę podglądu kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji. Również jako pierwszy bank w Polsce umożliwił wnioskowanie o pożyczkę w oparciu o historię kont z innych banków, dodanych do aplikacji Moje ING. W ramach szerokiej oferty dostępnej w pełni zdalnie klienci mogą również założyć firmę poprzez bankowość internetową. Klienci w Moim ING mogą liczyć na całodobowe wsparcie Wirtualnego Asystenta, który odpowie na pytania lub wskaże odpowiednie miejsce w aplikacji.

Mobile Trends Awards to nagrody przyznawane firmom, które z sukcesem posługują się technologiami mobilnymi w swoich projektach. Przyznawane są corocznie przez Kapitułę Konkursową, w skład której wchodzą zaproszeni do współpracy przez organizatorów eksperci ze świata IT oraz technologii mobilnych.

Więcej informacji nt. konkursu Mobile Trends Awards jest na stronie https://mobiletrends.pl/