W zbiórce ING zebrano ponad 5 mln zł. Bank podwaja tę kwotę i dokłada kolejne 5 mln zł

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

W zbiórce dla dotkniętych wojną w Ukrainie, uruchomionej przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją ING Dzieciom – do końca marca zebrano 5.147.993,28 zł. Bank, zgodnie z zapowiedzią, do końca marca podwaja tę kwotę – tym samym ponad 10 mln zł trafia do fundacji, które pomagają uchodźcom.

W kolejnej fazie zbiórki zebrano 2 mln, które zostaną przekazane na leczenie i wsparcie medyczne dzieci poszkodowanych w wyniku wojny w Ukrainie.

Poprzednie 8 mln trafiło już do:

  • UNICEFF i PAH na wsparcie uchodźców – 6 mln
  • Teach for Poland i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog na długofalową pomoc na rzecz edukacji i integracji dzieci ukraińskich w Polsce – 1 mln
  • Polskie Forum Migracyjne i Fundacja Ocalenie, wspierające dzieci uciekające przed wojną, w tym na pomoc psychologiczną, prawną, edukacyjną i organizację wypoczynku – 1 mln

Zbiórka trwa dalej – aby dołączyć, wystarczy zrobić przelew dobroczynny. Pieniądze można przekazać poprzez bramkę płatniczą na stronie Fundacji ING Dzieciom lub przelewem tradycyjnym na rachunek Fundacji 22 1050 1070 1000 0001 0003 9890, z dopiskiem POMOC UKRAINIE w tytule przelewu. 

Kolejne wpłaty będą przekazywane na rzecz wsparcia i długofalowej pomocy uchodźcom.

Dodatkowo bank przekazał 500 tys. zł na strukturalne rozwiązania wspierające uchodźców w Polsce. W pierwszej kolejności środki trafiły do punktów recepcyjnych.

Wcześniej bank przeznaczył również 1 mln zł, na cztery organizacje wspierające dotkniętych wojną w Ukrainie. Pieniądze trafiły do: Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, Polskiej Misji Medycznej, SOS Wioski Dziecięce, Związku Ukraińców w Polsce.

Solidarni z Ukrainą! Działamy, pomagamy.

Więcej o naszych działaniach dla Ukrainy tu: https://www.ing.pl/pomagamy-ukrainie

Materiały do pobrania