Brunon Bartkiewicz Bankowcem Roku 2022

Nagrody i wyróżnienia,

Brunon Bartkiewicz otrzymał tytuł Bankowca Roku 2022 magazynu „Forbes”. Jest to dziewiąte wyróżnienie z rzędu dla ING Banku Śląskiego.

Redakcja magazynu Forbes doceniła prezesa ING Banku Śląskiego za konsekwentne utrzymywanie wysokich wyników komercyjnych banku. W komentarzu do wyników autorzy rankingu podkreślają, że „Brunon Bartkiewicz ma za sobą najbardziej udany rok w historii. Zysk po raz pierwszy przekroczył 2 miliardy złotych, dobijając do 2,3 mld zł. Co więcej, ING jest instytucją, która rośnie najszybciej. Średnioroczny wzrost wartości kredytów w ciągu ostatnich trzech lat to niemal 12 proc., przy 4,4 proc. dla całej reszty banków”.

– „Przyrost liczby klientów, transakcyjności i wartości sprzedanych produktów jest dla nas sprawą priorytetową i taką pozostanie. Jeśli spojrzymy na liczby, widać przy tym coraz większy transfer do kanałów elektronicznych i procesów samoobsługowych. Naszą rolą jest nie tylko dostosowywanie się do tych zmian, ale także ich wywoływanie” – mówi Brunon Bartkiewicz, cytowany przez Forbes.

Wynik rankingu Bankowiec Roku „Forbesa” opiera się na 14 wskaźnikach wzrostu, rentowności i bezpieczeństwa oraz ocenie kapituły konkursu, która poszczególnym bankom przyznaje „noty za styl”. 

W tegorocznej edycji ING Bank Śląski zdobył 88 na 100 punktów.