Konta i karty z Credit Agricole dostępne w Moim ING

Technologie i innowacje, Produkty i usługi,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Użytkownicy bankowości internetowej i mobilnej Moje ING mogą już dodać konto oraz kartę aż z ośmiu banków. Oferta banku została rozszerzona o rachunki i karty z Credit Agricole.

Dodane konta i karty (prowadzone w PLN) są uwzględnione w Analizie wydatków (kategoryzacja transakcji) oraz w Budżecie. Pozwala to klientom łatwo przejrzeć transakcje z kont i kart z różnych banków w podziale na kategorie oraz sprawdzić wykorzystanie limitu swoich miesięcznych wydatków. Z dodanych kont można również zainicjować przelew. Dodatkowo, w aplikacji mobilnej oferujemy skrót przed zalogowaniem z kont z innych banków. Usługa ułatwia ocenę swoich codziennych finansów z różnych banków w jednym miejscu – w Moim ING.

ING Bank Śląski jako pierwszy bank w Polsce zaoferował w 2019 roku swoim klientom uzyskanie dostępu do kont i kart w innych bankach poprzez Moje ING. Aktualnie klienci mają dostęp do rachunków prowadzonych przez: Alior Bank, BNP Paribas, mBank, Bank Millennium, Pekao, PKO BP, Santander Bank Polska i Credit Agricole.

Rozwiązanie zostało wdrożone w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez Dyrektywę o usługach płatniczych 2 (PSD2). Lista banków będzie dalej rozwijana o kolejne podmioty.

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, i jakie informacje udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przez najnowocześniejsze technologie przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym.

Więcej o usłudze „Dodaj konto z innego banku