Podgląd - najmniejsza galeria sztuki w Warszawie

ING otworzył wyjątkowe miejsce – galerię jednej pracy Podgląd. Najmniejsza galeria sztuki w Warszawie mieści się w witrynie od strony ulicy Waryńskiego. Można w niej zobaczyć mały fragment kolekcji Fundacji Sztuki Polskiej ING, która znajduje się w biurach banku.

Wyboru premierowego dzieła pokazywanego w galerii dokonali pracownicy ING. Jest nim kolorowy relief autorstwa Janka Simona. Obraz wzorowany na ornamentalnych dywanach oraz tkaninach, powstał z elementów wykonanych na własnoręcznie skonstruowanych przez artystę drukarkach 3D. Cząstki te układają się we wzory, w które artysta wplótł symboliczne motywy.

Ekspozycja galerii Podgląd będzie się regularnie zmieniać – chcemy pokazać jak ciekawe i różnorodne są nasze zbiory. Obecnie mamy ponad 250 obiektów – obrazów, fotografii, rysunków, wideo, rzeźb i instalacji – autorstwa zarówno już uznanych artystów, jak i twórców najmłodszej generacji. Wierzymy, że tworząc dobrą kolekcję, przyczynimy się do promocji artystów i artystek oraz sztuki współczesnej. Chcemy upowszechniać tradycję kolekcjonowania sztuki i dzielić się nią z odbiorcami stąd idea „Podglądu”. – podkreśla Kamila Bondar, prezeska Fundacji Sztuki Polskiej ING.

Galeria Podgląd znajduje się w witrynie budynku Plac Unii City Shopping od strony ulicy Waryńskiego i będzie dostępna 24/7.

Więcej o kolekcji i Fundacji Sztuki Polskiej ING: https://ingart.pl/pl/main

Materiały do pobrania