Eko budynki ING

CSR,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Czy ławeczka może naładować telefon? Czym jest szara woda? Jak działa separator substancji ropopochodnych? O tym w najnowszym odcinku #INGdlaEKO.

Od lat wykorzystujemy technologię aby wspierać ekologiczne rozwiązania, również w naszych budynkach. W 2021 roku, ograniczyliśmy nasz ślad węglowy o 32% i zaoszczędziliśmy prawie 18 milionów litrów wody względem 2019 roku. Dodatkowo recyklingujemy 100% naszych odpadów i korzystamy z energii w 100% pochodzących ze źródeł odnawialnych  - mówi Alicja Huget, Specjalista ds. nieruchomości w ING Banku Śląskim.

Budynki są odpowiedzialne za emisję aż 38% gazów cieplarnianych do atmosfery, przy czym 28% pochodzi z ich eksploatacji. W najnowszym filmie z cyklu #INGdlaEKO zaprezentowano przykłady wykorzystania technologii, które ten negatywny wpływ na środowisko naturalne neutralizują.

ING Bank Śląski stosuje w swoich budynkach rozwiązania, które ograniczają wpływ na środowisko naturalne. Przykładem jest zmodernizowany budynek w Rudzie Śląskiej, w którym zamontowano eko rozwiązania, takie, jak:

  • Instalacja wody szarej;
  • Separator substancji ropopochodnych;
  • Światła podążające;
  • Panele fotowoltaiczne na dachu budynku - 114 paneli fotowoltaicznych, które w 2021 roku wyprodukowały 47 746 Kw energii, czyli ok 23-25% zapotrzebowania budynku na energię elektryczną;
  • Ławeczki solarne przy budynku;
  • Nawierzchnia hansegrand przed budynkiem – przepuszcza wodę do niższych warstw gleby, a jest przy tym użytkowa;
  • Zieleń przyjazna dla owadów.

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii - Karola Wójcickiego, który jak nikt inny wie, że nie mamy planety B. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas jak i planety. Za strategię i koncept keatywny cyklu #INGdlaEKO odpowiada agencja Dziadek do orzechów.  

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „kultura OFFowa”,  „EKOmural”, „Opowieści z Pietruszkowej Woli”, „ING o zielonych transformacjach”, „Program Grantowy ING dla start-upów i młodych naukowców”, „Ekorecycling w ING”.

Link do filmu: https://youtu.be/R-K8zbR5uFk

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg

#INGdlaEKO