ING jest na FEST, czyli muzycznie i ekologicznie

Akcje marketingowe i promocje ,
|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Co festiwal muzyczny ma wspólnego z ekologią i ING? Czy na festiwalu można znaleźć eko inspiracje? O tym w najnowszym odcinku #INGdlaEKO.

ING był partnerem tegorocznej edycji FEST Festivalu. Dzięki podjętym przez bank i organizatora inicjatywom, w tym roku było nie tylko muzycznie i magicznie, ale także ekologicznie:

  • Wielorazowe kubki dla ograniczenia ilości śmieci na festiwalu - 13 wzorów kubków, inspirowanych festiwalowymi scenami – wyprodukowano 180 tys. kubków z logo ING;
  • Ekologiczne maty do siedzenia – uszyte z materiałów reklamowych ING, rozdawane uczestnikom festiwalu – rozdano 1000 szt. mat;
  • Festowa limitowana edycja 7 wzorów kart do wygodnego bezgotówkowego płacenia i jako festiwalowa pamiątka – zamówionych zostało 1868 kart;
  • Konkurs na kreatywne eko inicjatywy, w którym do wygrania było aż 100 festiwalowych karnetów – ponad 8 tys. zgłoszeń w Moim ING i 250 na Facebooku.
  • Strefa FEST TALK – w miejscu warsztatów i paneli dyskusyjnych ING poprowadził serię inspirujących spotkań, których tematem była ekologia;
  • Strefa ING - oprócz odpoczynku, festiwalowicze mogli uczestniczyć w warsztatach upcyclingowych oraz poszerzać wiedzę z zakresu zero waste - ponad 230 osób wzięło udział w warsztatach upcyklingowych, podczas których uszyto ponad 240 gadżetów (torby i etui na telefon lub okulary).

ING aktywnie działa w ramach swojej deklaracji ekologicznej i chce wspierać inicjatywy na rzecz dbania o środowisko. Bank chce inspirować do wdrażania rozwiązań zero waste i rozmów o ekologii.

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii - Karola Wójcickiego, który jak nikt inny wie, że nie mamy planety B. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas jak i planety.

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „kultura OFFowa”,  „EKOmural”, „Opowieści z Pietruszkowej Woli”, „ING o zielonych transformacjach”, „Program Grantowy ING dla start-upów i młodych naukowców”, „Ekorecycling w ING”, „EKO budynki ING”.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=p9NB7gwb5jA

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg

#INGdlaEKO

#INGjestnaFEST