O drugiej edycji Programu Grantowego ING

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Czym jest odpowiedzialna konsumpcja? Co ma wspólnego ze start-upami i młodymi naukowcami? O tym i o drugiej edycji Programu Grantowego ING w najnowszym odcinku #INGdlaEKO.

Działania naszego banku wpisują się w różne Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W pierwszej edycji Programu Grantowego ING skupialiśmy się na celu nr 7, czyli czystej i dostępnej energii. Teraz na celu nr 12, czyli odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Szukamy rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, ograniczą poziom generowania odpadów, czy zmniejszą ilość marnowanej żywności. Coraz więcej produkujemy, coraz więcej posiadamy rzeczy, które nie są nam do końca potrzebne. To wszystko ma negatywny wpływ na naszą planetę. My chcemy coś z tym zrobić - powiedziała Katarzyna Barczyk, z Centrum Eksperckiego ESG Innowacje w ING Banku Śląskim.

W drugiej edycji Programu Grantowego ING, bank przeznaczy 1 mln zł na najlepsze rozwiązania wspierające zrównoważoną konsumpcję i produkcję. Zwycięzcy otrzymają granty na dalszy rozwój projektów. Za pierwsze miejsce 400 tys. zł, za drugie 300 tys. zł, a za trzecie 150 tys. zł. Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października 2022 r.

Więcej tu: https://www.ing.pl/o-banku/esg/program-grantowy-edycja-2

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie, bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii - Karola Wójcickiego, który jak nikt inny wie, że nie mamy planety B. Jako prowadzący, wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas jak i planety.

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „kultura OFFowa”,  „EKOmural”, „Opowieści z Pietruszkowej Woli”, „ING o zielonych transformacjach”, „Program Grantowy ING – pierwsza edycja”, „Ekorecycling w ING”, „EKO budynki ING”, „ING jest na FEST”.

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=33agHTUpMtk

ING Bank Śląski realizuje swoją strategię biznesową w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Bank jest świadomy, że od dzisiejszych decyzji i działań zależy, jak będzie wyglądał świat jutra i jaką rzeczywistość zastaną następne pokolenia. Chce mieć na niego pozytywny wpływ i wykorzystywać swoje możliwości w słusznej sprawie. W centrum działań banku zawsze byli i są ludzie, a teraz również wyzwania związane z kryzysem klimatycznym. Strategię banku wspiera Deklaracja Ekologiczna.

Więcej o działaniach banku: https://www.ing.pl/o-banku/esg

#INGdlaEKO