SAIO – kompleksowa platforma do robotyzacji procesów biznesowych od ING znalazła się w Everest Group "RPA Products Peak Matrix® Assessment 2022"

|ING BANK ŚLĄSKI S.A.

Everest Group Robotic Process Automation PEAK Matrix® Assessment to coroczna ocena, dostarczająca analizy i opinie na temat oferty wiodących dostawców technologii Robotics Process Automation (RPA). W tegorocznej edycji raportu, SAIO - platforma robotyzacji procesów biznesowych od ING, znalazła się na liście 23 wiodących dostawców technologii RPA ocenianych w ramach badania PEAK Matrix.

– Pandemia dała silne impulsy do zdecydowanego przyspieszenia robotyzacji w różnych branżach i regionach na całym świecie. Automatyzacja procesów w firmie to droga nie tylko do usprawnienia procesów operacyjnych, lecz również, co ważne, metoda obniżania kosztów. Ponadto nie pozostaje ona bez wpływu na efektywność i konkurencyjność polskich biznesów w całym łańcuchu dostaw – podkreśla Michał Mrożek, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

SAIO łączy własne doświadczenie w zakresie RPA z technologią sztucznej inteligencji, aby dostarczać firmom kompleksowych usług z zakresu automatyzacji procesów biznesowych m.in. w takich obszarach jak HR, księgowość, zakupy i sprzedaż, operacje, obsługa klienta, procedury Know Your Customer (KYC), IT i wielu innych. Efektem wdrożenia SAIO są lepsze wyniki biznesowe, ograniczenie kosztów, zmniejszenie ryzyka ludzkich błędów, odporność na skoki wolumenów i zadowolenie pracowników.

– Znalezienie się SAIO wśród 23 liderów rynku RPA jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem wysokiej jakości naszego rozwiązania. Decyzja Grupy Everest o umieszczeniu w rankingu jest poprzedzona wnikliwą analizą oferty każdego z dostawców. Odpowiedzieliśmy wyczerpująco na obszerną ankietę oraz zademonstrowaliśmy funkcjonalności naszej platformy. Jest to ogromne uznanie dla dotychczasowej pracy całego naszego zespołu – powiedział Przemysław Lewicki, prezes zarządu SAIO S.A.

Everest Group jest firmą badawczą w obszarze usług IT, biznesowych i inżynieryjnych. Oceny PEAK Matrix® Everest Group dostarczają analiz i opinii potrzebnych firmom do podejmowania decyzji o wyborze globalnych dostawców usług i technologii oraz produktów i rozwiązań w różnych segmentach rynku, w tym RPA.

Więcej o SAIO tutaj 

Więcej o raporcie The Robotic Process Automation (RPA) – Technology Provider Landscape with PEAK Matrix® Assessment 2022 tu