Kolejny szkolny rok współpracy ING ze Zwolnionymi z Teorii

CSR,
|Fundacja ING Dzieciom |ING BANK ŚLĄSKI S.A.

ING po raz kolejny został partnerem ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii, organizowanej przez Fundację Social Wolves. ING Bank Śląski i Fundacja ING Dzieciom będą realizować program „Krok do przodu”, w którym młodzież dzieli się swoimi umiejętnościami z rówieśnikami, pod okiem Mentorów ING.

Edukacja i rozwój naszej młodzieży nie zależy tylko od szkoły. Wielką rolę odgrywają rodzice, opiekunowie ale też otoczenie. ING od wielu lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, pomaga dorastać, zapewnia pomoc i narzędzia do rozwoju. Wierzymy w młodych ludzi, ich pomysły, entuzjazm i chęć zmieniania świata. Dzięki partnerstwu ze Zwolnionymi z Teorii mamy możliwość dołożyć naszą cegiełkę jako mentorzy ING. Kontynuujemy tę sprawdzoną formułę i tym samym zapraszamy do udziału naszych bankowych mentorów – powiedziała Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu w ING Banku Śląskim i Prezes Fundacji ING Dzieciom.   

W ogólnopolskiej olimpiadzie projektów społecznych dla młodzieży Zwolnieni z Teorii, udział biorą projekty młodych ludzi ze szkół średnich, na rzecz społeczności lokalnej lub tak jak w przypadku programu „Krok do przodu” na rzecz dzieci i rówieśników. Wystarczy stworzyć zespół, zarejestrować się na platformie i z pomocą mentora ING zrealizować projekt np. akcję charytatywną, wydarzenie integrujące młodzież z pasją, wiedzą i umiejętnościami.

Udział w projekcie pomaga młodym ludziom realizować własne pomysły i jednocześnie uczy ich nowych umiejętności przydatnych na współczesnym rynku pracy.

Coraz częściej zauważamy, że twarda wiedza to kwestia do szybkiego wypracowania. Natomiast kompetencje społeczne to złoty graal wśród umiejętności kandydata, bo dają gwarancję, że dana osoba będzie umiała pracować w zespole, reagować na pojawiające się potrzeby czy pracować pod presją czasu. Nasi pracownicy są wielkim wsparciem dla młodych ludzi. Jako Mentorzy ING wspierają ich w drodze do dorosłości swoją wiedzą i doświadczeniem – powiedziała  Maja Chabińska-Rossakowska, Dyrektor Banku odpowiedzialna za Pion HR w ING Banku Śląskim, Przewodnicząca Rady Fundacji ING Dzieciom.

Ważne aby podczas mentoringu nie podcinać skrzydeł twórcom idei. Wystarczy poczuć energię młodzieńczego entuzjazmu i jeśli to niezbędne skorygować przysłowiowy lot projektudodał Sławomir Gwioździk, Mentor ING dla finałowego projektu 2021 „Bo Warto”, na co dzień Way of Working Coach w ING Banku Śląskim.

Pod koniec roku szkolnego najlepsze projekty powalczą podczas wielkiego finału o nagrodę „Złotego Wilka” a szkoły, które zainspirują młodych do wzięcia udziału w olimpiadzie, zostaną docenione w Rankingu Szkół Zwolnionych z Teorii.

W tym roku organizatorzy olimpiady Zwolnieni z Teorii odwiedzają w trakcie ogólnopolskiej trasy ponad 900 szkół średnich z ok. 150 miast i porozmawiają z ponad 100 tys. uczniów, aby inspirować nastolatków do udziału. Równocześnie organizatorzy olimpiady udzielają wsparcia kompetencyjnego nauczycielom w ramach Grupy Nauczyciele Zwolnieni z Teorii, w skład której wchodzi już 750 nauczycieli. To właśnie z ich wsparciem w zeszłym roku szkolnym ponad pięć tysięcy młodych ludzi zrealizowało ponad tysiąc projektów społecznych, m.in. tłumacząc temat OZE w lokalnej społeczności czy organizując zbiórki ubrań i funduszy na rzecz osób z Ukrainy. Do tej pory udział w olimpiadzie wzięło 70 000 młodych ludzi, którzy zrealizowali ponad 4500 projektów społecznych.

Więcej informacji i rejestracja do 22 listopada na stronie zwolnienizteorii.pl

 

Materiały do pobrania